Czarodzieje i ich dzieje. Tom 5 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił piąty i przynajmniej na razie ostatni tom serii Czarodzieje i ich dzieje. Wydanie liczy 320 stron, ma twardą oprawę i format mniejszy niż Gigant Poleca Extra. Cena okładkowa tomu wynosi 89,99 zł, a z rabatem można kupić go m.in. na Egmont.pl.  Przykładowe strony znajdziecie tu

W tomie przedrukowano 12 komiksów należących do podserii New Misadventures i Zakazane Królestwo, które we Włoszech wydano jedynie w ramach osobnych albumów. Pierwszą podserię stworzyli Matteo Venerus i Emmanuele Baccinelli, natomiast drugą Luca Barbieri, a także Lorenzo i Alessandro Pastrovicchio, którzy po latach powrócił do rysowania historii o Mikim i jego czarodziejskich przyjaciołach.

W tomie nie znajdziecie się nowej historia o czarodziejach - Il seminatore di discordie, która w poprzednim roku pojawiła się w magazynie Topolino. Być może w przyszłości powstanie więcej historii o czarodziejach i będzie wystarczająco materiału na opublikowanie kolejnego wydania, ale raczej jest to kwestia co najmniej paru lat.

Warto wspomnieć, że pod koniec tego miesiąca pojawią się trzy Gigantowe wydania - będą to zwykły Gigant z paroma ciekawymi historiami, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego.

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 5
Liczba stron: 320, Stron komiksów: 308

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen