Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

18 lipca pojawi się Giganta Poleca Extra pod tytułem Poradnik Młodego Skauta. Tom będzie liczył 336 stron i w środku znajdziecie wiele komiksów o Młodych Skautach, szkoda tylko, że wybór historii jest dość dyskusyjny. Wydanie będzie kosztowało 29,99 zł, czyli 2 zł więcej niż wcześniejsze tomy serii.
Publikacja będzie oparta na tomie Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, niemieckiej serii poświęconej komiksom z kaczkami.

 Największym problemem tego tomu nie są powtórki, ale to, że są to przedruki komiksów co najwyżej przeciętnych lub wydanych całkiem niedawno w Polsce. Chociażby zamykający tom komiks Freccero z kaczo-mysim crossoverem został wydany po polsku zaledwie 2,5 roku temu. Nawet jak na standardy niemieckie, jest to delikatna przesada. Natomiast dwie historie narysowane przez Bancellsa były już krytykowane, gdy po raz pierwszy pojawiały się w Gigantach 10-15 lat temu, a teraz dostaniemy je ponownie po polsku.

Na szczęście drugą połowę tomu zajmują włoskie komiksy i choć nie każda z historyjek została niezwykle ciepło przyjęta przez czytelników z Półwyspu Apenińskiego, to i tak wybór zaserwowany w tym tomie prezentuje się ciekawie. Na pewno najciekawszym punktem wydania będzie historia  Nucciego i Zanchiego, która opowiada o osobie, która zajmuje się wprowadzaniem poprawek do Poradnika. Komiks został bardzo dobrze oceniony we Włoszech. Tom natomiast otworzy dłuższa opowieść, w której Forsant chce zdobyć pierwsze wydanie Poradnika.

Warto wspomnieć, że jeszcze pod koniec tego miesiąca pojawią się trzy Gigantowe wydania - będą to kolejny Gigant z paroma ciekawymi historiami, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego. Natomiast w lipcu poza Gigantem Poleca Extra pojawi się też nowy Gigant. Teraz możecie Giganta Poleca Extra kupić w prenumeracie, w niej cena za 7 tomów to 167,93 zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Mogliby zrobić przedruk starych Poradników Młodego Skauta. Nazwa dała nadzieję, że to właśnie to, ale niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co? Chciałbyś poradnik jak rozpalić w lesie ognisko mając jedną zapałkę itd?

   Usuń
  2. Jesteś na stronie Kacze Agencja Informacyjna. Czy kupując jakikolwiek komiks ktoś zadaje Ci pytanie "ale po co?" :)

   Usuń
  3. PMS nie byl komiksem…

   Usuń
 2. Poradniki Młodego Skauta z lat 90 tych to była fajna sprawa.... cieżko je dzis dostać znalezc a jak juz to sie znajdzie to ceny tez sa mega

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam 4 tomy nie po kolei. Trzeba było kupować. :) Pierwszy tom był najlepszy, ale tego niestety też nie mam.

   Usuń
  2. Czym się różnią Poradniki w częściach od tego wydania w jednym tomie? To była różna zawartość?

   Usuń
  3. Chłopie ;). Poradniki Młodego Skauta to była instytucja w latach 90tych. To był zbiór porad użytecznych (albo z dupy) typu jak rozpalić ognisko, jak otrzymać wodę pitną z morskiej, co zrobić w czasie burzy, gdzie rozstawiać namiot itp Nie było tam komiksów

   Usuń
  4. Bazyliszek, ludziom urodzonym po latach 90tych też powiesz, że "trzeba było kupować"? Mam wrażenie, że myślisz, że świat się zaczyna i kończy na Tobie. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale taki np. 1997 rok był 27 lat temu. Czasami mam wrażenie że nadal wydaje Ci się, że 1997 rok to był 2 lata temu, a Ty nadal tkwisz w latach 90tych.

   Usuń
  5. Wchodzisz do Centrum Komiksu i masz w nim na półce TM Semici sprzed 30 lat po 20-30 zł, jakie tylko chcesz. W dobrym stanie. To samo było na Targach Książki - masa Gigantów, Donaldów, nawet MM i DD do kupienia, mimo upływu tych 30 lat. Te Poradniki też były. Czyli można, tylko trzeba chcieć.

   Usuń
 3. 130 stron dubli na 330 stron komiksu to dużo i minus. Z drugiej strony zaciekawiły mnie opisy radefa tych premierowych komiksów. Moim ulubionym komiksem ze Skautami jest oczywiście "Z Annałów Młodych Skautów" Rosy. Ale pamiętacie też "Nieznanego Autora" o poszukiwaniach twórcy Poradnika?? Sknerus miał niecne plany by na tym zarobić. A tu mi się mówi, że to samo chce zrobić Forsant. I to bym chciał przeczytać.

  Cholerny Egmont dalej idzie w półduble i mnie to wkurza niemożebnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ''Nieznany Autor'' to dobry fajny komiks nie dalej jak 2 lub 3 dni temu go czytałem w KD z lat 90 -tych ogólnie lubie komiksy ze skautami Hyzio Dyzio i Zyzio zawsze daja rade ze wszystkim.....

   Usuń
 4. dobra komiks wydaje się spoko ale cena mnie załamuje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela