Gigant Poleca 253 "Sędzia kaczor" - dziś premiera - Andersen, Mottura i Mastantuono

Dziś do sprzedaży trafił 253. Gigant Poleca - Sędzia kaczor. W środku wydania znajdziecie 250 stron kaczych i mysich komiksów, w tym historie o tematyce futbolowej. Nie brakuje też historii cenionych twórców.. Tom kupicie też na Egmont.pl.
Wydanie jest kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

Pod względem długości komiksów jest to tom przypominający bardziej wydania sprzed dekady niż te z lat 90. czy wielu tomów z ostatniego okresu. Ale to, że w wydaniu nie ma wyjątkowo długich komiksów, nie oznacza, że nie znajdziecie w nim ciekawych opowieści. Tom otwiera całkiem nowa piłkarska historia narysowana przez Andersena. Później w tomie znajdziecie m.in. włoską historię o Donaldzie zilustrowaną przez Fecchiego czy komiks o Sknerusie i Kwakerfellerze, w którym najbogatszy kaczor świata wraca wspomnieniami do swoich początków w USA. Historię zilustrował Paolo Mottura.

Fani historii z Rychem będą także zadowoleni, ponieważ komiks Corrado Mastantuono z tą postacią, także znajdziecie w wydaniu. Nie może też zabraknąć opowieści o tematyce piłkarskiej, a jedną z nich jest historia o Indianie Goofsie oraz Mordku i Ferdku. Natomiast komiks o Superkwęku zilustrowała Molinari. Wydanie zamyka dłuższa historia o Sknerusie od Stabile i Ermettiego, w której Sknerus chcąc udowodnić swoją szkockość, wraca do rodzinnego zamku. Interesujący komiks m.in. z występem Matyldy McKwacz.


Warto pamiętać, że dziś do sprzedaży trafił też wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego. Natomiast w kolejnym tomie Giganta, który trafi do sprzedaży w połowie lipca, znajdziecie długą historię Ziche, a także komiksy Mastantuono, Facciniego czy Ferioliego.  Zarówno Giganta jak i Giganta Extra można obecnie zakupić w prenumeracie.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Ten brak informacji o autorach w gigantach to tak już na stałe będzie? Możecie przy okazji się dowiedzieć? :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela