Kaczogród Carla Barksa 25 "Korona Majów" - zapowiedź

Za dwa miesiące, 17 lipca, do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Korona Majów i inne historie z roku 1963. Będzie to album zawierający solidną porcję komiksów ze środka lat 60., czyli najmniej znanego dla polskiego czytelnika okresu z kariery Barksa. Cena 232-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.   

W tomie znajdzie się tytułowa opowieść, w której Sknerus i reszta bohaterów rusza w poszukiwania miasta Majów, ale będzie to zaledwie pierwsza z 5 długich opowieści, które zostaną opublikowane w wydaniu. Poza tym pojawią się Lepkie pieniądze, kolejna potyczka z Sknerusa z Braćmi Be,  Z samego dna, opowieść o poszukiwaniu pierwszej dziesięciocentówki i dwie historie z Magiką - Walka o monetę i Złote jajo. Równie ciekawy element wydania będą stanowić krótsze opowieści, w tym przedruk Golono, strzyżono, komiksu znanego zarówno z 1. jak i 1001. Kaczora Donalda, czy polska premiera historii The Invisible Intruder, pierwszego komiksu, w którym wspomniano, że Sknerus był pucybutem. 

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Szczegóły dotyczące tego tomu znajdziecie tutaj. Do końca kolekcji zostało już tylko sześć tomów, więc można podejrzewać, że ostatni album zostanie wydany na koniec 2025 roku. W tym roku, w październiku, pojawi się jeszcze jedno wydanie, które będzie zawierało jeszcze więcej nigdy niewydanych w Polsce komiksów Barksa.


źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Fryzjer Doskonały - to jedynie prawilny polski tytuł tej opowieści.
  I jeszcze raz - szkoda, że nie zamieniono kolejności dwóch następnych tomów. Na lipiec idealnie by pasował Znicz Olimpijski z racji rozgrywania kolejnych Igrzysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "golono, strzyżono" jest weselsze i fajniej brzmi i rymuje się tak jak angielski tytuł "spare that hair", "fryzjer doskonały" to nudny tytuł który tylko zawiadamia że w tym komiksie donald jest fryzjerem (a dużo jest komiksów gdzie donald wykonuje jakiś zawód i "fryzjer doskonały" nie brzmi jak jakaś wielka atrakcja)

   Usuń
  2. Jeżeli chodzi o argumentację to masz pełną rację, ale wychodzę z załozenia, że jak już jest jakiś polski tytuł komiksu, zwłaszcza, który pojawił się w tak ważnym komiksie jak KD 1/94 to już należy zostawić dotychczasowy, nawet gorszy i niedoskonały tytuł :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen