Gigant Poleca 254 "Król plaży" - zapowiedź - Ziche, Ferioli i Mastantuono

16 lipca do sprzedaży trafi piąty w tym roku tom Giganta Poleca - Król plaży. W środku wydania znajdziecie 250 stron kaczych i mysich komiksów, w tym historie o tematyce związanej z latem i wakacjami. Nie zabraknie też opowieści cenionych twórców, w tym także takich, którzy zwykle nie goszczą w Gigantach.
Tom będzie kopią czerwcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.  

Cèsar Ferioli, kataloński twórca, który od lat jest znany z komiksów z kaczkami i myszami, zwykle jest kojarzony z komiksami wydawanymi w Kaczorze Donaldzie, ale od czasu do czasu też jakiś jego komiks pojawi się w Gigancie, i tak się stanie w lipcowym wydaniu. Ale nie będzie to najpewniej największa atrakcja wydania, ponieważ w tomie pojawi się też 60-stronicowy komiks o Mikim i Piotrusiu autora Silvii Ziche, mistrzyni abstrakcyjnego humoru.

W tomie pojawi się też kolejny komiks o redakcji Kwaczego Kuriera od Mastantuono, a także komediowa historia z Diodakiem w roli głównej stworzona przez Facciniego. Wydanie zamknie historia od Enny i Periny, twórców chociażby Mouse Treka, która powróci do przeszłości Donalda. Z bardziej nietypowych komiksów warto wspomnieć o historyjce z panną Dziab i Harpagonem w rolach głównych.


Warto wspomnieć, że jeszcze pod koniec tego miesiąca pojawią się trzy Gigantowe wydania - będą to kolejny Gigant z paroma ciekawymi historiami, Gigant Poleca Extra poświęcony urodzinom Donalda, a także wakacyjny Gigant Poleca Special ze świetną historią Castiego. 

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Fajna okładka.
  A kiedy pojawi się coś z serii Goofy Reporter?

  OdpowiedzUsuń
 2. 16 sierpnia? Na stronie "Komiksy Gigant" na FB pisze że ten tom pojawi się 16 lipca, więc tu chyba jakiś błąd jest?

  OdpowiedzUsuń
 3. 16 tom Gardielda całkowicie wypadł z katalogu. Wiadomo co dalej z tą serią?

  OdpowiedzUsuń
 4. tragedia, znowu 0 kwantomasa no egmont postaraj się!

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety na zbiorcze wydania o kwantomasa na razie nie mam co liczyć od Egmont. W kazdym razie nie the tym roku na pewno. Miejmy nadzieję ze w przyszłym roku kiedy kolekcja Carl Barks Kaczogród bedzie sie kończyć. Na zbiorcze wydania o Superkwęka oraz PKNA tez mam nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Kwantomas jest w najnowszym mamucie

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen