Kolekcja Dona Rosy 9 "Powrót trzech caballeros" - dziś oficjalna premiera

Po ponad dwóch dekadach od wydania w Polsce okładki nawiązującej do historii Dona Rosy o trzech caballeros, w końcu historia o Donaldzie, Jose i Panchito pojawiła się po polsku! Ale to jednak jedynie jedna z wielu atrakcji dziewiątego tomu kolekcji Rosy -  Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który dziś trafił do sprzedaży. Tom jest dostępny także na Egmont.pl.

Dziewiąty i przedostatni tom z dziesięcioczęściowej kolekcji Rosy zawiera komiksy stworzone w latach 1999-2002, które w większości zostały wydane w Polsce na łamach różnych numerów Kaczora Donalda. Album liczy 224 strony i poza komiksami zawiera też liczne dodatki. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu. Rozpiska rozdziałów ŻICSM w ramach serii jest pod tym linkiemNa blogu są też dostępne przykładowe strony z tomu.

Co najmniej dla sporej części fanów największa atrakcję w nim stanowi tytułowa historia, czyli kontynuacja słynnego filmu Disneya z lat 40. opowiadającego o Donaldzie, Jose i Panchito. Jest to jednocześnie komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. W środku pojawią się także m.in. kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa - Spryciarz z Panamy, komiks uznawany za jedną z najlepszych przygodowych historii Rosy - Korona krzyżowców, czy krótka historia Dawnych wspomnień czar, której główną bohaterką jest moneta. Nie zabraknie też Pierwszego wynalazku, czyli kontynuacji Opowieści przedświątecznej oraz komiksu mocno nawiązującego do dwóch pierwszych historii z Diodakiem. Wszystkie te opowieści znajdziecie w wydanym także dziś kolekcji Barksa. 

To nie koniec atrakcji z komiksami Rosy w tym roku, ponieważ już za 2 tygodnie swoją premierę będzie miał finałowy tom kolekcji, czyli Druga tajemnica starego zamczyska. A w niej poza tytułową kontynuacją jednego z komiksów z tego tomu, także wiele innych ciekawych historii, w tym ostatni powrót Dona Rosy do Klondike.

      Powrót trzech caballeros
      Liczba stron: 224, Stron komiksów: 154 (w tym 28 premierowe)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Tak li dla odnotowania, że teksty są czytane: jest: "Ale to jednak jedynie jedna z wielu atrakcji dziewiątego tomu kolekcji Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który dziś trafił do sprzedaży." Być winno "Powót trzech caballeros".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, za dużo tekstów, to zdarzają się takie błędy.

   Usuń
  2. Nie ma za co, oby tylko takie i jak najrzadziej. :)

   Usuń
 2. No tak mam ucieczkę z zakazanej doliny ale niestety nie ma w niej komiksu o trzech caballeros ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi przeszkadza, że drugi tom kolekcji Dona Rosy ma zielony nagłówek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti