Kolekcja Dona Rosy 9 "Powrót trzech caballeros" - dziś oficjalna premiera

Po ponad dwóch dekadach od wydania w Polsce okładki nawiązującej do historii Dona Rosy o trzech caballeros, w końcu historia o Donaldzie, Jose i Panchito pojawiła się po polsku! Ale to jednak jedynie jedna z wielu atrakcji dziewiątego tomu kolekcji Rosy -  Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który dziś trafił do sprzedaży. Tom jest dostępny także na Egmont.pl.

Dziewiąty i przedostatni tom z dziesięcioczęściowej kolekcji Rosy zawiera komiksy stworzone w latach 1999-2002, które w większości zostały wydane w Polsce na łamach różnych numerów Kaczora Donalda. Album liczy 224 strony i poza komiksami zawiera też liczne dodatki. Więcej informacji o całej kolekcji znajdziecie m.in. tutaj i tu. Rozpiska rozdziałów ŻICSM w ramach serii jest pod tym linkiemNa blogu są też dostępne przykładowe strony z tomu.

Co najmniej dla sporej części fanów największa atrakcję w nim stanowi tytułowa historia, czyli kontynuacja słynnego filmu Disneya z lat 40. opowiadającego o Donaldzie, Jose i Panchito. Jest to jednocześnie komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. W środku pojawią się także m.in. kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa - Spryciarz z Panamy, komiks uznawany za jedną z najlepszych przygodowych historii Rosy - Korona krzyżowców, czy krótka historia Dawnych wspomnień czar, której główną bohaterką jest moneta. Nie zabraknie też Pierwszego wynalazku, czyli kontynuacji Opowieści przedświątecznej oraz komiksu mocno nawiązującego do dwóch pierwszych historii z Diodakiem. Wszystkie te opowieści znajdziecie w wydanym także dziś kolekcji Barksa. 

To nie koniec atrakcji z komiksami Rosy w tym roku, ponieważ już za 2 tygodnie swoją premierę będzie miał finałowy tom kolekcji, czyli Druga tajemnica starego zamczyska. A w niej poza tytułową kontynuacją jednego z komiksów z tego tomu, także wiele innych ciekawych historii, w tym ostatni powrót Dona Rosy do Klondike.

      Powrót trzech caballeros
      Liczba stron: 224, Stron komiksów: 154 (w tym 28 premierowe)

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. No tak mam ucieczkę z zakazanej doliny ale niestety nie ma w niej komiksu o trzech caballeros ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki, za dużo tekstów, to zdarzają się takie błędy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mi przeszkadza, że drugi tom kolekcji Dona Rosy ma zielony nagłówek.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!