Clifton, Lucky Luke, Kamila i konie, Pikapidula - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Ostatnio niestety na Kaczej Agencji Informacyjnej notujemy wielkie opóźnienia, ale staramy się niczego nie przegapić. W listopadzie Egmont przygotował szeroką ofertę komiksów Disneya, a wśród nich tomy kolekcji Rosy i Barksa, ale pojawią się lub już pojawiły też inne ciekawe komiksy. Z wybranych tytułów poniżej znajdziecie przykładowe plansze. Wszystkie komiksy są dostępne na egmont.pl.

Już 10 listopada do sprzedaży trafił kolejny klasyczny album o przygodach Lucky Luke'a - Lucky Luke kontra Pat Poker. Jest to piąty album serii napisany i narysowany przez Morrisa, który zadebiutował oryginalnie w 1952 roku. Komiks, w którym kowboj musi zmierzyć się ze sprytnym i bezwzględnym mistrzem kart Patem Pokerem, nigdy wcześniej nie był wydany w Polsce, więc jest to prawdziwa gratka dla fanów serii.

Tego samego dnia premierę miał piaty, ale drugi chronologicznie integral Cliftona, serii detektywistycznej o byłym pułkowniku MI-5. Tom zawiera cztery oryginalne albumy stworzone przez Grega, De Groota i Turka w latach 70., które są albumami 5-8 całej serii, są to kolejno Chichoczący złodziej, Pseudonim Lord X, Sir Jason i Ten drogi Wilkinson. W przyszłym roku do wydania pozostanie ostatni integral, który jest trzeci w chronologicznej kolejności. 

W pierwszej połowie listopada pojawił się też drugi album Pikapiduli Agnieszki Surmy, polskiej serii nagrodzonej w konkursie im. Janusza Christy, która opowiada o przygodach rezolutnej dziewczynki Ady. Tytuł nowego albumu to Jupijajej.

Nawet już jutro, 24 listopada swoją premierę będzie miało trzecie zbiorcze wydanie Kamili i koni - Na łonie przyrody, czyli cyklu humorystycznych gagów związanych z jeździectwem. W nowym tomie zostaną zamieszczone trzy najnowsze albumy składające się na prawie 150-stronicowy tom. Za serię odpowiadają Lili Mesange i Stefano Turconi, który jest znany z pracy nad wieloma komiksami Disneya - kaczkami, myszami czy W.I.T.C.H. Recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka