Egmont w styczniu 2022: Lucky Luke, Smerfy, Garfield, Czwórka i Sami [Komiksy dla wszystkich]

Choć dopiero połowa listopada, to Egmont powoli ogłasza tytuły zapowiedziane na początek przyszłego roku. Na razie brak w nim albumów z kaczkami i myszami, ale jakieś disnejowskie elementy będą, pojawi się też kilka naprawdę ciekawych serii, które zostały zapowiedziane podczas wrześniowego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Niestety - na czytelników czekają też podwyżki.

Pierwsza partia nowości trafi do sprzedaż 19 stycznia. Wśród nich nie zabraknie ciekawych klasycznych komiksów, w tym trzeciego tomu serii Lucky Luke - Arizona. Co ciekawe, choć jest to trzeci album, to właśnie w nim można znaleźć pierwszą kiedykolwiek stworzoną historię o samotnym kowboju. Podobnie jak inne najwcześniejsze komiksy stworzone przez Morrisa, jest to inny Luke niż z późniejszych lat, ale ciekawy nie tylko jako historyczna ciekawostka. Fanów serii czeka podwyżka, ponieważ tom będzie kosztował 29,99 zł.

Tego samego dnia pojawi się też klasyczny album Smerfów - Jajko i Smerfy. Jest to w tym wypadku czwarty album cyklu o niebieskich stworkach, który należy do klasyki belgijskiego komiksu. Za komiksy zawarte w tomie odpowiadał Peyo, autor serii, natomiast poza tytułową historią, w 64-stronnicowym tomie pojawią się Fałszywy Smerf i Setny Smerf.

W połowie stycznia zadebiutuje też jedyna styczniowa disnejowska nowość od Klubu Świata Komiksu, czyli czwarty tom Klasycznych baśni Disneya - Mulan. Wydanie będzie zawierać adaptację komiksowa animacji autorstwa Fostera, Ehrbara i Cortesa z 1998 roku, która wcześniej została wydana jako dodatek do Kaczora Donalda i w serii Disney Komiks

19 stycznia to także dzień premiery drugiego tomu Sióstr Niezapominajek - Miłości Kasjopei. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę. Album zostanie wydany niedługo po swojej francuskiej premierze, która odbyła się w czerwcu tego roku.

W styczniu też inna seria dogoni francuskie wydanie, a mowa o Czwórce z Baker Street. Dziewiąty tom tej gorąco ocenianej serii o pomocnikach Sherlocka Holmesa, Treser kanarków, to także najnowszy album wydany we Francji. Oznacza to, że na kolejne albumy serii Dijana, Legranda i Etiena polscy czytelnicy będą musieli trochę poczekać, ponieważ oryginalnie nowe albumy są tworzone co ok. 18 miesięcy.

Po przerwie natomiast powróci Garfield z jedenastym zbiorczym tomem. Kolejny Garfield. Tłusty koci trójpak będzie zbierał paski komiksowe o rudym kocie stworzone pomiędzy 12 marca 1996 roku a 13 grudnia 1997 roku. Niestety fani serii Jima Davisa będą musieli wysupłać trochę więcej pieniędzy na kolejny tom, ponieważ jego cena okładkowa wyniesie 89,99 zł.

Podwyżka dosięgnie też inne serie. 29,99 zł będzie kosztować nowy piąty tom Kubatu - Liściożerca mimo woli. Komiks Jakuba Sytego i Przemysława Surmy opowiadający o przygodach papugi Kubatu i jej przyjaciół został nagrodzony w pierwszym konkursie imienia Janusza Christy. W nowym albumie znajdą się aż dwie nowe historie.

Sporo tytułów Egmont szykuje też na 26 stycznia. Wśród nich znajdzie się m.in. kontynuacja serii Mali Bogowie Cazenove'a i Labriera, opowiadającej o humorystycznych przygodach młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Trzeci tom - Ciężko jest być bogiem, też będzie kosztował 5 złotych więcej niż wcześniejsze, czyli 29,99 zł.

Fani gorąco przyjętej serii Pamiętniki Wisienki także mogą z niecierpliwieniem czekać na styczeń, ponieważ wówczas swoją premierę będzie miał jednotomowa kontynuacja cyklu - Pamiętniki Wisienki i Walentyna. Za komiks odpowiadają ponownie Joris Chamblain i Aurélie Neyret, a historia jest bezpośrednią kontynuacją wcześniejszych przygód Wisienki, która jednocześnie wieńczy cały cykl. Recenzja wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu

29,99 zł - tyle też będzie wynosić cena okładkowa trzech nowości zapowiedzianych na 26 stycznia. Wśród nich najbardziej chyba warto zainteresować się serią Sami, fantastyczno-przygodowym komiksem w klimatach postapo opowiadającym o pięciorgu dzieci, które z dnia na dzień znalazły się w świecie pozbawionym wszystkich dorosłych. Autorami cyklu dwukrotnie nagrodzonego na festiwalu w Angoulême są Fabien Vehlmann i Bruno Gazzotti. Pierwszy tom nosi tytuł Zniknięcie.

W dość podobnych klimatach rozgrywa się także seria Giganci, czyli komiks Lyliana i Paula Drouina opowiadający o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Na razie we Francji wydano 4 tomy z cyklu planowanego na 6 albumów, pierwszy z nich to Erin.

Zupełnie inną serią jest natomiast Emma i Wioletta, seria o dwóch siostrach, które zostać przyjęte do najbardziej prestiżowej szkoły tańca, za komiks składający się z albumów odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum. Tytuł pierwszego tomu cyklu to Marzenia.

Pod koniec stycznia pojawią się też dwa kolejne tomy serii z linii wydawniczej Mój pierwszy komiks  5+. W obu przypadkach są to serie wydane w formacie poziomy A5. Swoją premierę będzie miał trzeci tom W cieniu drzew - Takie sowie lato, czyli serii opowiadającej o przygodach leśnych zwierzątek stworzonej przez artystę o pseudonimie Dav. Jak można domyśleć się po tytule, tym razem akcja będzie rozgrywać się latem.

Do sprzedaży trafi także drugi tom włoskiej serii komiks Vecchini oraz Sualzo - Bartłomiej i Karmelek, historia o przygodach dwóch osiołków, ojca i syna. Drugi tom cyklu nosi tytuł Genialna niespodzianka.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Czytał już ktoś Siostry Niezapominajki bo nie mogę znaleźć nigdzie żadnej recenzji? Aczkolwiek z racji na rysownika i tak pewnie kupię. Córka ma 10 lat więc powinno się podobać a ja przy okazji też poczytam. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jeszcze nie. Mam plany, żeby nadrobić także i to przed okresem świątecznym, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

   Usuń
 2. Nowy Barks już został wysłany. Egmont się pospieszył - właśnie dostałem info z księgarni, że jest do odbioru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie... A ja czekam do 8.12 bo w przesylce mam "Ocean" z Mikim Glenatu...

   Usuń
  2. @Arturrro ja tak samo. Jakby ktoś miał już nowy tom Rosy gdyby ktoś wrzucił parę zdjęć w komentarzach na fanpage'u.
   Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych tomów przeze mnie z powodu komiksu o Trzech Caballeros (Jak na razie dla mnie najlepszy 7 tom).

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru