Kaczor Donald 2021-06 - zapowiedź - Midthun, Vicar i Barks

Egmont poprzez baner na profilu Facebookowym Komiksy GIGANT zaprezentował okładkę ostatniego w tym roku Kaczora Donalda, a 1017. ogółem. W numerze nie zabraknie też historii klasowych twórców, w tym jednej ze słynniejszych krótkich historii Barksa . Premiera wydania jest zaplanowana na 17 listopada, ale można już kupić je w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Na podstawie grafiki możemy wywnioskować, że wydanie będzie przedrukiem dziewiętnastego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników.

Ostatnio Egmont ma szczęście do dziwnych powiązań pomiędzy kolekcją Rosy, a Kaczorem Donaldem. 4 miesiące temu, w lipcu, w tym samym miesiącu w piśmie pojawił się komiks z Arszenem Lampenem Roty, a w kolekcji w końcu przedrukowano pierwszą opowieść ze złodziejem dżentelmenem. Tym razem natomiast w odstępie tygodnia w KD pojawi się pierwszy komiks z Wolframikiem (wydany trzy razy wcześniej po polsku), a w nowym tomie kolekcji historia Pierwszy wynalazek łatające pewne braki w świecie przedstawionym przez Barksa.

Nie jest to oczywiście jedyny ciekawy komiks, który znajdzie się w numerze. Okładkową historią jest całkiem nowa opowieść Midthuna poruszająca paranormalne klimaty. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się klasyczny komiks Vicara, jeden z niewielu komiksów tego chilijskiego twórcy, w którym pojawił się Dziobas. Nie zabraknie też wielu krótszych historii, a pod koniec numeru pojawi się komiks o konkursie piosenki w Kaczogrodzie. Historia w Holandii pojawiła się w maju 2020, a w Skandynawii w maju tego roku, więc można mieć nieodparte wrażenie, że powstała w związku z Eurowizją.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

 

Komentarze

  1. Wow kolejny w miarę niezły numer!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe jak będzie przerobiona okładka - raczej w polskim wydaniu napis "Kaczor Donald" nie będzie w barwach flagii Norweskiej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka