Myszka Miki świętuje 93. urodziny!

Wszystko zaczęło się od myszy. 93 lata temu, 18 listopada 1928 roku, na ekranach amerykańskich kin pojawiła się krótkometrażówka z Myszką Miki - Parowiec Willie (Steamboat Willie). Nie był to pierwszy short z Mikim, ale pierwszy, który trafił do szerokiej publiczności i od razu stał się wielkim sukcesem. Z tego powodu to właśnie 18 listopada co roku obchodzone są urodziny bohatera, który stał się kamieniem węgielnym wszystkich kolejnych sukcesów Walta Disneya.

W późniejszym czasie Miki wystąpił w wielu krótkometrażówkach, w filmie pełnometrażowym Fantazja, a także w niezliczonej ilości komiksów. To właśnie dookoła Mikiego wyrosło całe wielkie myszo-kacze uniwersum, które cały czas jest rozwijane przez wielu twórców na paru kontynentach. Z okazji dzisiejszego święta na Centrum Komiksów Disneya na Facebooku przypominamy wybrane najciekawsze komiksy z Mikim, ale zapraszamy też do zerknięcia na listę, którą przygotowaliśmy 3 lata temu. Warto też przy okazji wspomnieć, że w ostatnim czasie Egmont przygotował wyjątkowe albumy z Mikim.


Źródło ilustracji: Disney

Komentarze

  1. Wszystkiego najlepszego Miki, Hip, Hip Hura!

    OdpowiedzUsuń
  2. Tymczasem właśnie dostałem powiadomienie z inpostu, że moja paczka z tomami Rosy i Barksa mającymi wyjść 24 listopada jest już w przygotowaniu!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!