Gigant Poleca 233 "Polowanie na Mikiego" - od dziś w sprzedaży - Freccero, Mottura i Celoni

Czas na crossover z kaczkami i myszami! Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie Giganta Poleca - Polowanie na Mikiego, które dostarcza kolejną porządną dawkę disnejowskich komiksów. Jest to ostatni tom cyklu, który będzie dostępny w sprzedaży przez 2 miesiące, ponieważ od przyszłego roku Gigant będzie wydawany co półtora miesiąca. Tom jest dostępny także na Egmont.pl z rabatem.
Tom jest kopipaździernikowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Jak można się spodziewać - tom rozpoczyna sygnalizowany na okładce crossover kaczo-mysi. Tego typu komiksy nie zdarzają się często, tym bardziej, że w tym wypadku ciężko znaleźć jakąkolwiek okazję, która mogłaby doprowadzić do powstania tego komiksu. Jest to całkowicie nowa historia, więc na ten moment ciężko stwierdzić co można się po niej spodziewać, ale oby była jak najlepsza. Jensen i Freccero zwykle złych rzeczy nie robią, ale też chyba dawno nie stworzyli czegokolwiek co by na dłużej zapisało się w pamięci.

Bardzo ciekawie wyglądają też inne komiksy, szczególnie te, które znajdą się w pierwszej połowie tomu. Warto wyróżnić całkowicie nową historię napisaną i narysowaną przez Paolo Motturę, tym razem włoski twórca na swój warsztat wziął tematykę wyścigu kolarskiego. Jednak być może największą atrakcją wydania będzie zaledwie 12-stronicowa historia o Goofym, ponieważ stoi za nią nie byle jaki duet. Marco Nucci, scenarzysta, który w ostatnim czasie podbił serca włoskich czytelników, oraz Fabio Celoni, znakomity rysownik, twórca m.in. Kwakensteina, który w ciągu ostatnich 4 lat stworzył tylko 2 komiksy Disneya, to jest jeden z nich. 

Kolejny tom serii pojawi się w sprzedaży 25 stycznia i będzie nim wydanie pod tytułem W obronie Kaczogrodu. Na razie nie znamy szczegółów, ale prawdopodobnie już na początku grudnia będziemy mogli podać więcej informacji. Gorąco polecamy prenumerata, w ramach której cały przyszły rocznik, czyli 8 tomów, jest dostępny za jedyne 88 zł.  Innymi dzisiejszymi premierami są nowe tomy kolekcji Rosy i Barksa

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Dopiero zacząłem ale "okładkowy" komiks czyli "Koszmary i tajemnice" jest niezbyt udany - połączenie siostrzeńców Kaczora Donalda z Mikim jest bez sensu, do tego jeszcze żeby pokazać jak to świetnymi detektywami są siostrzeńcy to zrobiono z Mikiego zupełnie nie poradnią osobę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlatego Giganta kupuję tylko stacjonarnie w sklepie :) Tym razem miałem z 8 sztuk do wyboru i ciężko było znaleść idealną, i wszystkie były pofalowane...

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój egzemplarz z prenumeraty też jest pofalowany

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela