Egmont przyśpiesza z "Gigantami"!

Od wielu tygodni pytaliście nas jak często będzie wydawany Gigant Poleca w przyszłym roku - dzisiaj w końcu możemy zaprezentować uzyskaną od Artura Skury, redaktora Gigantów, odpowiedź na to pytanie i wydaje nam się, że będziecie niezwykle nią zaskoczeni.

W 2022 roku do sprzedaży trafi osiem tomów Giganta Poleca. Tak, OSIEM, nie sześć jak w poprzednich latach. Począwszy od końca stycznia 2022 kolejne wydania będą trafiać do sprzedaży co ok. półtora miesiąca. Nadal seria będzie wychodzić rzadziej niż zagranicą, gdzie ukazuje się 13 razy do roku, ale widać pozytywne zmiany. Przy okazji możemy zdradzić, że styczniowy tom będzie bazować na pierwszym przyszłorocznym Lustiges Taschenbuch, którego okładka została zamieszczona w ramach newsa.

Nie zmieni się częstotliwość MegaGiga i Giganta Mamuta, obie serie będą wychodzić na zmianę co kwartał, czyli łącznie pojawią się cztery 512-stronicowe tomy. Zmieni się natomiast liczba wydań w ramach serii Gigant Poleca Extra, ponieważ na 2022 rok planowanych jest sześć specjalnych tomów. Wśród nich będą zarówno kontynuacje cykli wydawanych w tym roku, czyli Agentów i detektywów oraz wydań zbierających świąteczne i wakacyjne komiksy, ale pojawią się też zupełnie nowe publikacje.

Oznacza to, że łącznie na przyszły rok Egmont planuje aż 18 wydań kieszonkowych z komiksami Disneya. Jeżeli nic się nie zmieni w planach, to będzie najlepszy rok dla fanów Gigantów od 2012 roku. Chętnie poznamy wasze opinie o zmianach, możecie pisać zarówno na blogu jak i na Centrum Komiksów Disneya na Facebooku. Pamiętajcie, że liczba wydań zależy też od was, ponieważ własnym portfelem możecie zagłosować za większą liczbą ciekawych pubikacji.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Z jednej strony jest radość. Gdy przeczytałem nagłówek wiadomości to bardzo się ucieszyłem. Od razu pomyślałem, że to powrót do 12 - 13 Gigantów rocznie. Okazuje się jednak, że tylko do ośmiu. Też dobrze, bo jest postęp. Ale wciąż będzie brakować tych 5 tomów, które dostanie zagranica, a my nie. Zwłaszcza, że znowu nas może minąć jakiś bardzo dobry komiks, albo część jakiejś serii i będziemy mieć np. 1.,2. i 4. część, bo Gigant z z 3. zostanie pominięty w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. A prenumerata będzie teraz na osiem tomów ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że Megagiga i Mamuty nie zostały całkowicie poświęcone na rzecz Extra i GP, ale tak to same dobre wieści. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kaczor Donald jeszce miesięcznik chociaż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej pozostanie jako dwumiesięcznik

   Usuń
  2. Szczerze to dla mnie od początku Gigant> KD. No, trochę zabawnie się stało ale to nic dziwnego w końcu ostatnio to gigant przynosi więcej zysków.

   Usuń
 5. Obstawiam 2x Agenci, tom na Święta, tom na wakacje i dwie nowości

  OdpowiedzUsuń
 6. Córka się ucieszy jak będę kupował 😁 pozdro dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 7. Super wiadomość! Ciekaw jestem tych "zupełnie nowych publikacji". Po cichu marzę o tomikach z serii LTB Maus Edition, wiem, że myszy są mniej popularne ale niektóre z tomów wyglądają przednie np. https://inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBM++5

  OdpowiedzUsuń
 8. Z jednej strony dobrze, z drugiej strony mamy zatrzęsienie Gigantowych i okołogigantowych wydań. A łatwo w ten sposób przesycić rynek. Bezpieczniejsze wydaje mi się wydawanie Gigantów extra tematycznych. No ale trudno narzekać z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też wolę Giganty od Glenatów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś tak... przyjemniej :)

  BTW: Czy są jakieś inne państwa, gdzie wydaje się osiem "Gigantów" rocznie? Zastanawiam się, czy są przewidziane obrazki na grzbiet dla właśnie tylu tomików...

  Spooky

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak polska redakcja sama robi grzbiety, więc to nie żaden problem znaleźć ilustrację o takich proporcjach lub ją odpowiednio uciąć.

   Usuń
 11. Spóźniony bo spóźniony ale komentarz musiałem zostawić- niezwykle się cieszę - WRESZCIE nie będzie tych 6 tomów na rok tzn. jest to niewielka zmiana aczkolwiek na pewno będzie zauważalna. Swoją drogą obrazki na grzbietach będą się lepiej prezentować przy większej ilości tomów. Co do wydań specjalnych, fajnie że je kontynuują, jestem ciekaw co będzie oprócz detektywów i wydań wakacyjnych/świątecznych. Ogólnie te wszystkie zmiany i nowości wskazują na dobrą sprzedaż co jest bardzo dobrą wiadomością :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie w MegaGiga i Mamutach wkurza nie to, że są, tylko że dają duble. Każdy ma wszystkie Giganty na półce :) (poza @radefem :) ), to po cholerę mi to jest. Niech będzie jak na samym początku i niech drukują premiery. Kaczory Donaldy to samo. Nie dość że dodatki to śmieci, to jeszcze przedrukowują komiksy z lat 90-tych, które to mam w swoich zbiorach. Gdyby te 18 pozycji w 2022 to były komiksy z samymi premierami, byłoby super. A jeśli będziemy dostawać coś w stylu 100% zdublowanej Przygody na kempingu, to ja podziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!