Kolekcja Dona Rosy 10 "Druga tajemnica starego zamczyska" - przykładowe strony

Ledwo co do sprzedaży trafił dziewiąty tom kolekcji Rosy, a już zbliża się premiera dziesiątego i ostatniego wydania.  Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont jak zawsze możemy zaprezentować przedpremierowo plansze z wydania. Pojawiła się też finałowa wersja okładki, z której na skutek błędu zniknęła... ręka Krzyżowca. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska trafi do sprzedaży także 8 grudnia i będzie to najgrubszy, bo liczący aż 232 stron, tom kolekcji. Wydanie jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl. a do końca na całą ofertę sklepu obowiązuje rabat 35%,

W tomie prezentującym finałowe historie Rosy nie zabraknie komiksów, które w pewien sposób domykają historię o życiu Sknerusa, którą amerykański autor pokazał we wcześniejszych latach - mowa tu szczególnie o tytułowym komiksie, w którym Sknerus po latach powraca do swej posiadłości na Ponurych Wzgórzach (warto przy okazji wspomnieć, że Tajemnica starego zamczyska autorstwa Barksa pojawiła się w poprzednim roku po polsku) oraz o Więźniu Doliny Białej Śmierci, czyli dodatkowemu rozdziałowi Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Nie zabraknie też kontynuacji innych wątków znanych z komiksów Rosy, The Magnificent Seven (Minus 4) Caballeros! to powrót Jose i Panchito w ramach kolejnej przygodowej opowieści, a w Czarny Rycerz powraca powraca nie kto inny jak Arszen Lampen. Tom zawiera także niezliczoną historię dodatków - artykułów, ilustracji, a także komiks Roty o Rosie.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Więcej informacji o Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście. Warto pamiętać, że 8 grudnia do sprzedaży trafi też Miki i zaginiony ocean, czyli kolejny album od Filippiego i Camboniego.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. O co chodzi z tym ucięciem miecza na okładce? O_o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w tych zniewieściałych czasach miecz został uznany za symbol zbyt "śmiercionośny". Zbyt wiele osób mogło by się rozpłakać na jego widok.

   Usuń
 2. Tak przy okazji to na Egmont.pl jest tylko 8 Kaczogrodow Barksa? Nie ma między inny "Stawiłem sobie pomnik". Wyprzedane??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie ma to znaczy że wyprzedane

   Usuń
  2. Egmont.pl sprzedaje rzeczy, które ma na swoim magazynie (to co innego niż magazyn wydawnictwa). Jeżeli coś jest na magazynie wydawnictwa, to na pewno zostanie to uzupełnione.

   Usuń
 3. Ale to komicznie wygląda bez miecza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na stronie sklepu Egmont jest nieocenzurowana okładka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem, że na liście miniaturek okładek kolekcji w 9 tomie Rosy również jest wersja z mieczem. Proszę, wydajcie szybko tę kolekcję (oraz kolekcję Barksa), zanim poprawność polityczna nas wykończy... Powinien być zakaz zmieniania już kiedyś wydanych prac. Albo wydajemy coś co było w oryginale albo nie wydajemy tego wcale. To są komiksy z tamtych lat. Powinny więc zachować wszystko co w tamtych latach było codziennością - nawet jeżeli dziś jest uważane za kontrowersyjne. Nie piszmy historii na nowo - to się zawsze kończyło źle...

   Usuń
 5. Kojarzycie po jakim orientacyjnym czasie wychodzą dodruki? Wiadomo że wtedy jak tom się wyprzeda ale czy to są np raczej 2-3 miesiące czy np 5-6 miechów? Bo szczerze mówiąc to chyba wolę się wstrzymać i kupić dodruk z normalną okładką z mieczem :-D O ile ją poprawią przy dodruku ale raczej tak?

  OdpowiedzUsuń
 6. Może dodadzą do jakiegoś "GP" albo kolejnego tomiku Barksa naklejkę, aby samemu poprawić okładkę? ;) Tak przecież zrobiono, gdy lata temu dwa kolejne "Giganty" miały ten sam rysunek na grzbiecie^^

  Spooky

  OdpowiedzUsuń
 7. Pojawiła się też finałowa wersja okładki, z której na skutek błędu zniknęła... ręka Krzyżowca"

  Typowy Egmont.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka