Kolekcja Dona Rosy 9 "Powrót trzech caballeros" - przykładowe strony

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont parę godzin temu zaprezentowaliśmy plansze z kolejnego tomu poświęconego komiksom Barksa, a teraz przyszedł czas na dziewiąty i przedostatni tom kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros., który trafi do sprzedaży także 24 listopada. Liczący aż 224 strony tom, w którym pojawi się m.in. historia z udziałem Donalda, Jose i Panchito, jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl w niezmiennej cenie okładkowej. 

Jak można było się spodziewać - największą atrakcję w nim będzie stanowić tytułowa historia, czyli kontynuacja słynnego filmu Disneya z lat 40. opowiadającego o Donaldzie, Jose i Panchito. Jest to jednocześnie komiks, który nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. W środku pojawią się także m.in. kolejny rozdział sagi o życiu Sknerusa - Spryciarz z Panamy, komiks uznawany za jedną z najlepszych przygodowych historii Rosy - Korona Krzyżowców, czy krótka historia Dawnych wspomnień czar, której główną bohaterką jest moneta. Nie zabraknie też Pierwszego wynalazku, czyli kontynuacji Opowieści przedświątecznej oraz komiksu mocno nawiązującego do dwóch pierwszych historii z Diodakiem. Wszystkie te opowieści znajdziecie w wydanym tego samego dnia tomie kolekcji Barksa. 

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Więcej informacji o Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

  

Komentarze

 1. Warto też wspomnieć o komiksie "Meandry architektury", w którym można zobaczyć szczegółowe plany skarbca i pozwiedzać go razem z Braćmi Be. Jeden z kilku komiksów, który zapadł mi w pamięć, choć nie czytałem go od dzieciństwa ("Kaczory Donaldy", w przeciwieństwie do "Gigantów", poszły na makulaturę naście lat temu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojjj tak "Meandry" genialny komiks :-)

   Usuń
  2. Potwierdzam - "Meandry architektury" to znakomity komiks z kapitalnym planem skarbca Sknerusa, który jest jednym z dwóch powodów, dla których kupuję ten tom kolekcji Rosy! O ile tytułową historię z papugami mam w nosie, o tyle "Meandry..." są pierwszym powodem dla zakupu, jako że numer KD z tym komiksem jest już niestety w częściowych strzępach. Drugi powód to z kolei "Dawnych wspomnień czar" - czyli moneta ze Skarbca pretekstem do wciśnięcia w jednej historii całego multum postaci z kaczego uniwersum.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar