Kolekcja Dona Rosy 8 "Ucieczka z Zakazanej Doliny" - przykładowe strony

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z ósmego tomu kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który trafi do sprzedaży 14 lipca. Wydanie, w którym w końcu zostanie opublikowana po polsku pierwsza historia z Arszenem Lampenem, jest już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Tom będzie zawierał komiksy Dona Rosy stworzone pod koniec lat 90., które po części zostały wydane po polsku w ramach Komiksów z Kaczogrodu z 2001 roku, ale nie w całości. Tytułowy komiks jest kontynuacją klasyka Barksa, który został wydana w ramach szóstego tomu tamtejszej kolekcji. Jednak chyba polscy czytelnicy najbardziej wyczekują na nigdy wcześniej niewydaną po polsku historię - Czarny Rycerz. W wydaniu pojawi się też rozdział dodatkowy sagi o życiu Sknerusa - Kowboj kapitanem, kontynuacja komiksu wydanego we wcześniejszym tomie kolekcji, opowiadająca o poszukiwaniach przez Sknerusa skarbu Jakoba Waltza, czyli Skarb Holendra i The Quest for Kalevala opowiadający o przygodach kaczki w świecie fińskiej mitologii wraz z niewydanym wcześniej po polsku epilogiem.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Więcej informacji o Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście. Warto dodać, że już jutro do sprzedaży trafi specjalny tom Giganta.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Bo ja wiem, ten tom nie wygląda aż tak mocno. Owszem same niezłe komiksy ale raczej nie wybitne. Czekam na ostatni tom z "Listem do domu" oraz chyba też w tym tomie będzie ten komiks o początkach Młodych Skautów. Też niezły.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)