Fantagraphics zapowiada: Barks, Władcy Smoków i... Casty

Prawdopodobnie z powodu pandemii koronawirusa trochę przesunęły się plany wydawnictwa Fantagraphics, ponieważ większość tytułów zapowiedzianych na połowę roku, pojawi się dopiero pod koniec.. Co nie oznacza, że nie pojawiły się nowe tytuły w zapowiedziach, i nie mowa tu tylko o ekskluzywnym wydaniu Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

Na 19 października został zapowiedziany już 21. tom kolekcji Barksa, kolejny poświęcony opowieściom o przygodach Donalda, ale nie tylko. Donald Duck: Balloonatics będzie się w dużej części składał z historii z pechowym kaczorem stworzonych na początku lat 60., czego doskonałym przykładem jest tytułowa historia z 1960 roku, ale co wynika z opisu, w tomie znajdą się także pierwsze historie o Młodych Skautach napisane przez Barksa na początku lat 70., a narysowane przez Jippesa w latach 90. Dlaczego Fantagraphics podjęło taką decyzję? Ciężko powiedzieć, ale dobrze, że tomy kolekcji Barksa nie są co raz krótsze, a zapowiedziane wydanie będzie liczyć 208 stron i ukaże się w cenie okładkowej 29,99$.

Tego samego dnia pojawi się pakiet z dwoma archiwalnymi tomami kolekcji z przygodami Sknerusa. Uncle Scrooge Gift Box Set: The Lost Crown of Genghis Khan & the Mines of King Solomon, co wynika z tytułu, będzie się składał z tomów The Lost Crown of Genghis Khan i The Mines of King Salomon. Tomy składają się z ponad 400 stron świetnych komiksów z kaczym miliarderem, w tym takich klasyków jak The Money Well, The Second-richest Duck z debiutem Granita czy Land of the Pygmy Indians. Cena pakietu: 59,99$

16 listopada ma do sprzedaży trafić Donald Duck and Uncle Scrooge: World of the Dragonlords, czyli twardookładkowe wydanie znanej także w Polsce serii Ericksona i Cavazzano Władcy Smoków. Co ciekawe, komiks po raz pierwszy w USA pojawił się w tym samym roku co w Polsce, czyli 2005, lecz wówczas seria fantasy pojawiła się w bardziej budżetowej edycji. Wznowienia komiksów Disneya w USA są jeszcze rzadsze niż w Polsce, więc jest to naprawdę ciekawa informacja W wydaniu Fantagraphics pojawi się więcej dodatków, a tom zamknie się w 192 stronach. Cena okładkowa wyniesie 29,99$.

Prawdopodobnie ze względu na to, że zapowiedziane pierwotnie na maj i lipiec tomy Disney Masters zostały przesunięte na późniejszy termin, w zapowiedziach nie znalazło się 19. wydanie z serii prezentującej komiksy Disneya z różnych zakątków świata. Choć czy jest to do końca prawda? Nie, ponieważ do części baz dotarły informacje o wydaniu, które najpewniej pojawi się w 2022 roku. Kolejny tom serii będzie nosił tytuł Mickey Mouse: Trapped in the Shadow Dimension i będzie on poświęcony komiksom włoskiego mistrza mysich historii - Casty'emu. W środku pojawią się dwie długie mysie opowieści zaliczane do najlepszych komiksów ostatnich lat: tytułowa historia o Protoniku Bip-Bip i Fantomenie i znany także w Polsce The World to Come z Ele-Mele, dodatkowo pojawi się kaczy komiks: The Terrible, Terrible Triple-Dimensional Beagle Boy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!