Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 2 - dziś premiera

Egmont nie zwalnia i już dziś do sprzedaży trafił drugi tom nowej reedycji Czarodziejek W.I.T.C.H. Podobnie jak w przypadku premierowego wydania, publikacja liczy 384 strony, ma twardą oprawę, format B5, a jej cena okładkowa wynosi 89,99 zł. Komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, ale też w Empikach.

Tom zawiera komiksy 7-12 o W.I.T.C.H., czyli drugą połowę cyklu Dwanaście portali, a także dodatki. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 13-24 polskiej wersji magazynu, które oryginalnie zostały wydane pomiędzy styczniem a grudniem 2003 roku. Pierwszy tom  zbierający pierwsze komiksy z serii został niedawno dodrukowany. Natomiast premiera wydań zbierających drugi cykl, czyli Nerissa powraca, jest obecnie zaplanowana na wrzesień i początek 2022 roku. Egmont zamierza wydawać kolejne albumy co ok. 3 miesiące, ale ostateczna częstotliwość będzie zależeć od sprzedaży. 

Seria o magicznych przygodach Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin oryginalnie była wydawana od 2001 do 2012 roku i zamknęła się w 139 numerach, natomiast polskie wydanie ukazywało się od 2002 do 2014 roku. Komiks został stworzony przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, a nad cyklem pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti. Historia podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga druga
Premiera: 16 czerwca 2021, Liczba stron: 384, Stron komiksów: 355
  • Dodatki:
  • Wstęp - 2 strony - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? -  8 stron - artykuły
  • 12 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru