Kid Lucky, Usagi Yojimbo, Pozytywka, Szerlok Worms - przykładowe plansze [Komiksy dla wszystkich]

Na czerwiec Egmont przygotował wiele ciekawych nowości komiksowych, w tym zupełnie nowe serie komiksowe. Choć akurat w tym miesiącu brakuje kaczek od Klubu Świata Komiksu, ale za to inne tytuły rekompensują ten brak. Warto zaznaczyć, że plansze z drugiego tomu W.I.T.C.H. oraz Nowych przygód Kajko i Kokosza pojawiły się wcześniej na blogu. Wszystkie komiksy do końca tygodnia są dostępne z 30% zniżką na egmont.pl

Już od 2 czerwca w sprzedaży jest dostępny pierwszy tom z serii Kid Lucky, czyli spin-offa Lucky Luke'a, który opowiada o przygodach młodego kowboja. Autorem serii zarówno w sferze fabuły jak i rysunków jest Achdé, czyli twórca znanych z ostatnich zaskakująco dobrych Lucky Luke'ów. Uczeń kowboja rozpoczyna serię, która składa się obecnie już z 5 albumów, a także doczekała się serialu animowanego emitowanego na TVP ABC. 

Tego samego dnia do sprzedaży trafiła już ósma księga Usagi Yojimbo Saga, czyli doskonałej serii o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. W tomie znajdują się komiksy z trzech wcześniej wydanych po polsku albumów, a dokładnie Dwieście posążków Jizo, Złodzieje i szpiedzy oraz Piekielne malowidło. Stan Sakai za serię został nagrodzony wieloma nagrodami Eisnera, a na blogu znajdziecie także wiele niezwykle pozytywnych recenzji.

Natomiast 16 czerwca to dzień premiery nowej frankofońskiej serii - Pozytywka. Komiks wydany oryginalnie pod tytułem La boîte à musique autorstwa Carbone'a i Gijé to opowieść o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata. Na razie po francusku zostały wydane cztery albumy, natomiast pierwszy z nich, Witamy w Pandorii, już w tym tygodniu zostanie wydany po polsku. Seria będzie wydawana w twardej oprawie, w formacie A4, a pierwszy tom będzie liczył 56 stron.

W środę pojawi się  pierwszy tom kolejnego komiksu nagrodzonego w konkursie im. Janusza Christy, czyli - Niesamowitego Szerlocka Wormsa i niebieskiego monstrum. Autorem kryminalnego komiksu o przygodach dżdżownicy i jaszczurki jest  Łukasz Auguścik. 

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela