Egmont w sierpniu: Lucky Luke, Światła Północy i Czwórka z Baker Street [Komiksy dla wszystkich]

W sierpniu Egmont nie wyda tylko kolejnego tomu kolekcji Rosy, ale też wiele innych komiksów. Wszystkie zapowiedzi zostały wcześniej ogłoszone w ramach katalogu Egmontu, ale teraz w końcu podano dokładne daty premier, a także udostępniono okładki w dobrej rozdzielczości. Tytuły są dostępne na Egmont.pl z 30% rabatem

11 sierpnia do sprzedaży trafi Pod niebem Zachodu, czyli 4. album serii Lucky Luke. Jest to jeden z pierwszych tomów przygód samotnego kowboja z czasów kiedy pisał i je jak i rysował Morris. Nigdy wcześniej komiks nie został wydany po polsku, więc wydanie jest niezwykle atrakcyjne dla fanów klasycznych, choć dziś już lekko archaicznych komiksów.

Tego samego dnia premierę będzie miał ósmy tom rewelacyjnej przygodowo-kryminalnej serii Czwórka z Baker Street - Sfora z Limehouse. Komiks Dijana, Legranda i Etiena opowiada o młodych pomocnikach Sherlocka Holmesa, a w kolejnym tomie bohaterowie na zlecenie słynnego detektywa mają sprawdzić co się dzieje we wschodnim Londynie. Dziewiąty, najnowszy album, ma pojawić się na początku przyszłego roku.

W pierwszej połowie sierpnia pojawi się też drugi tom frankofońskiej serii o ośmioletniej dziewczynce:  Pozytywka - Sekret Cypriana. Komiks autorstwa Carbone'a i Gijé opowiada o magicznej krainie Andorii do której można dostać się tylko przez starą pozytywkę, a zadaniem głównej bohaterki jest ochrona krainy przed złem. która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata. We Francji wyszły cztery albumy serii.

Do sprzedaży trafi też kolejny tom Śledztw Enoli Holmes, czyli komiksowej serii Sereny Blasco opartej na książkach Nancy Springer o młodszej siostrze Sherlocka. W piątym albumie Tajemnica zaginionej wiadomości bohaterka będzie próbowała rozwikłać zagadkę wiadomości wysłanej kilkadziesiąt lat temu. Szósty tom Egmont ma wydać na początku 2022 roku.

W sierpniu zostanie wydany też drugi tom Świateł Północy - Uczennica Wyroczni. Seria stworzona przez Malin Falch to saga o mitycznej krainie Jotundale, w której są przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie, do tej krainy trafia pochodząca z naszego świata Sonja. W Norwegii wydano cztery albumy serii.

Natomiast 25 sierpnia wyjdzie już szósty album Fibi i Jednorożec - Magiczna burza. Tym razem jednak tom humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, będzie zawierał nową opowieść, a nie paski gazetowe.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.W sierpniu pojawi się też kolejny komiks z serii DC 13+ - Beast Boy.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)