Kaczogród Carla Barksa 13 "Deszcz pieniędzy" - data premiery

Dzisiaj Kaczor Donald obchodzi swoje 87. urodziny, a zbiegiem okoliczności właśnie dziś Egmont zapowiedział premierę trzynastego, miejmy nadzieję nie pechowego, tomu serii Kaczogród. Carl Barks. 25 sierpnia do sprzedaży trafi Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952. Album będzie liczył 248 stron, cena okładkowa pozostanie bez zmian na poziomie 69,99 zł, a przedsprzedaż na Egmont.pl już ruszyła. 

Tom będzie zawierał sporo historii Barksa zaliczanych do najlepszych w karierze - m.in. Dangerous Disguise, niesamowicie narysowaną parodię opowieści szpiegowskich, No Such Varmint, w której kaczory muszą zmierzyć się z wielkim wężem morskim, oraz niezwykle klimatyczne In Old California!, czyli komiks opowiadający o przygodach Donalda i siostrzeńców w dawnej Kalifornii. Można nawet powiedzieć, że wydanie przedstawi moment w karierze Barksa, w których jego umiejętności rysownicze były na najwyższym poziomie. Nie zabraknie też krótszych historii nie raz znanych z lamów Kaczora Donalda, jak niezwykle aktualny do dziś Deszcz pieniędzy, idealna na lato Awantura o basen, Bohater dnia z pierwszym występem Młodych Skautów i Terror of the Beagle Boys z debiutem Braci Be.

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście. Szczegółowa rozpiska komiksów znajdujących się w wydaniu jest dostępna tutaj. Natomiast zaledwie parę tygodni temu do sprzedaży trafiło Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950, czyli inny tom zawierający doskonałe komiksy Barksa, m.in. w tym aż osiem długich historyjek.


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. z jednej strony nie mogę się doczekać, ale z drugie to już będzie koniec wakacji :(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar