MegaGiga 55 "100 lat!" - od dziś w sprzedaży - Cavazzano, Bottaro i Faccini

Przepiękna okładka, ale środek taki jaki często ostatnio bywa w 512-stronicowych tomach: byle jaki.  Tak w skrócie można podsumować wydanego dziś 55. MegaGiga - 100 lat!. Kolejny tom serii zawiera ponad 500 stron kaczych i mysich komiksów, które są poświęcone tematom wszelakich urodzin czy przyjęć. Komiks jest dostępny także na Egmont.pl.
Wydanie jest kopią 100. tomu Lustiges Taschenbuch Spezial.

Jubileuszowy tom niemieckiego Lustiges Taschenbuch Spezial pokazuje, że ta seria coraz bardziej nie ma sensu. Jest to po prostu wydanie pełne słabych i średnich komiksów, a przez to jakościowo stojące o parę poziomów niżej niż chociażby 50. tom (wydany u nas jako Poznaj moich kuzynów) czy 75. (wydany u nas jako Królowie złoci). Nie jest to ogromne zaskoczenie biorąc pod uwagę, że od 2-3 lat poziom serii przedrukowywanej u nas w Mamucie i MegaGiga dołuje i nie wygląda, żeby miał urosnąć, ponieważ na niemieckim rynku w ciągu ostatnich kilku lat LTB Spezial z jednej z najważniejszych serii stało się nieistotnym cyklem stojącym w hierarchii niżej niż kilkanaście innych pism.

Oczywiście podobnie jak w praktycznie każdym tomie MegaGiga i Mamuta w dużej ilości komiksów zawsze można znaleźć historie, które prezentują się całkiem nieźle. W tym wypadku szczególnie warto wyróżnić Poszukiwaczy skarbu Kwaczaka, czyli długi detektywistyczny komiks związany z założycielem Kaczogrodu, także wart lektury ze względu na wysokiej klasy rysunki. Trochę krótszymi, ale także trzymającymi poziom są także m.in.  U Myszy na urodzinach Ericksona, Mieszczanin burmistrzem Cavazzano, Stan umysłu Salvagininiego. Uwagę przykuwa też 3-stronicowy komiks narysowany przez Gervasio, który jest połączeniem trzech jednostronicowych historii.

Nie oznacza to, że na rynku nie pojawiają się ciekawe wydania. Na przykład tydzień temu swoją premierę miał Gigant Poleca - Wielki mecz zawierający długą historię Cavazzano i Gervasio.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. "sporo było i nowych komiksów" - naprawdę, jestem ostatnią osobą, która krzyczałaby, że jest dużo reprintów, ale 200 stron nowych komiksów na 512-stronicowy tom to nie jest dużo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy Poszukiwacze skarbu Kwaczaka jest wydane w całości? Przejście między drugą a trzecią częścią jest trochę nie od parady...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar