Gigant Poleca Extra 2 "Przygoda na kempingu" - od dziś w sprzedaży - Scarpa, Fecchi i Andersen

Na kolejne specjalne Gigantowe wydanie nie musieliśmy czekać rok, lecz pojawiło się zaledwie po dwóch miesiącach. Dziś w kioskach zameldował się drugi Gigant Poleca Extra pod tytułem Przygoda na kempingu. Choć komiks został wydany w tej samej serii co Agenci i detektywi, to różni się od niego formatem, ilością stron i ceną, jest to natomiast wydanie identyczne jak zeszłoroczna Przygoda na balkonie - liczy 192 stron, jest wydane w powiększonym formacie i kosztuje 14,99 zł, a poza komiksami zawiera wakacyjne porady. Kupicie go też na na Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom jest przedrukiem niemieckiego Lustiges Taschenbuch Camping

Można narzekać, że tom składa się głównie z powtórek, bo taka jest prawda. Ale jeszcze trzy lata temu bylibyśmy całkowicie zaskoczeni z jakiegokolwiek specjalnego Giganta, a tutaj w ciągu dwóch miesięcy pojawiły się dwa. Nie wiemy jakie plany ma dalej Egmont, ale miejmy nadzieję, że cykl Gigant Poleca Extra będzie kontynuowany, a kolejne tomy będą bliższe poziomu Agentów i detektywów niż Przygody na kempingu.

Co wcale nie oznacza, że Przygoda na kempingu to słaby tom, ponieważ zawiera kilka fajnych komiksów idealnych na wakacje. W wydaniu znajdują się historie Scarpy, Fecchiego czy Andersena, a także kilka całkiem świeżych włoskich historyjek. Tak naprawdę to największy problem jest z najdłuższą, bo 50-stronicową historią, która ani nie jest zbyt ciekawa, ani nie jest zbyt dobrze narysowana i zamiast niej można było spokojnie dać z dwa znacznie lepsze komiksy. Wszystko to jest okraszone dodatkowymi artykułami, większym formatem oraz niespotykanymi we zwykłych wydaniach kolorowymi napisami i onomatopejami. Przykładowe strony znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. W Auchan nabiło mi 19,99 zł. Także uważajcie gdzie kupujecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zamówione w księgarni Egmont przedpremierowo :) Do dnia dzisiejszego cisza :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie ten tom raczej rozczarował. Porady jednak nie takie fajne jak rok temu. Komiksy znośne ale raczej przeciętnej. Niby lepiej jeśli coś jest niż nic. Ale czy jest sens zewać rynek czymś tak przeciętnym? I gdyby jeszcze mieli pomysł na tematyczne komiksy powiedzmy minimum 4 razy do roku, to może się zdarzyć słabszy i ok. Ale tak mamy wydanie raz do roku, następne będzie może za rok. Mimo wszystko to nie jest to.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar