Komiksowe premiery - czerwiec 2021 - WITCH, Kid Lucky i Usagi

Czerwiec zwykle obfituje w nowości komiksowe, które wydawnictwa zamierzają wypuścić przed początkiem wakacyjnego okresu. Nie inaczej jest w tym roku i choć może w przypadku kaczych komiksów nie będzie to najlepszy okres, to inne serie na pewno to wynagrodzą po dwukroć.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
 • 2 czerwca - MegaGiga 55: 100 lat! - 24,99 zł
  Specjalna okładka przedstawiająca kilkadziesiąt postaci z uniwersum komiksów Disneya otwiera tom, który aż tak dobrze się nie wyróżnia. Najdłuższym komiksem w wydaniu jest Ten skarb Korneliusza, czyli znana doskonale polskim czytelnikom historia związana z założycielem Kaczogrodu, a w środku pojawią się też m.in. U myszy na urodzinach Ericksona, Mieszczanin burmistrzem Cavazzano, Nieoczekiwana zamiana umysłów Salvagininiego. Nie są to złe komiksy, ale niestety po wydaniu z taką okładką można byłoby się spodziewać czegoś ciekawego, historii zaliczanej do ścisłego topu kaczo-mysich historii, ale niestety czegoś takiego tutaj nie ma. Więcej informacji o tomie znajdziecie w ramach osobnego tekstu, a przedsprzedaż na Egmont.pl już trwa.
 • 16 czerwca - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga druga - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Drugi tom reedycji słynnej włoskiej serii komiksowej o czarodziejkach składa się z zakończenia cyklu Dwanaście portali, czyli historii od Pewnego dnia go spotkasz do Na zawsze bądź, które pierwotnie zostały wydane w Polsce w 2003 roku. Za stworzenie ich odpowiedzialni byli m.in. Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti. Dodatkowo w ramach tomu pojawi się tekst od Agnieszki Wielądek, czyli długoletniej redaktorki serii. Więcej informacji o tomie jest dostępnych tu.W czerwcu pojawi się też dodruk pierwszego tomu.
 • koniec czerwca - Giganta Poleca Extra 2: Przygoda na kempingu - 14,99 zł
  Wydanie będące kontynuacją zeszłorocznej Przygody na balkonie podobnie jak tamten tom liczy 192 strony i ukazuje się w powiększonym formacie. W środku znajdują się głównie komiksy wydane niegdyś w Polsce, w tym klasyczny Amulet na miarę Romano Scarpy,  Cień Wielkiej Stopy Andersena czy Wyspa Kondora Fecchiego. Poza komiksami tom składa się z wakacyjne porad. Więcej informacji o wydaniu jest dostępnych tutaj.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 9 czerwca - Wizards of Mickey 3 - 16,00$ - POLECAMY!
  Choć nadal są dziwne problemy z dostępnością drugiego tomu amerykańskiego wydania Czarodziei i ich dziejów, to już na półki księgarń kolejne wydanie. Trzeci tom wydania Yen Pressu zawiera nigdy wcześniej niewydane ani po polsku, ani po angielsku historie z czarodziejami.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 2 czerwca - Lucky Luke. Kid Lucky 1: Uczeń kowboja - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Pierwszy tom spin-offa serii Lucky Luke, który opowiada o przygodach młodego kowboja. Autorem serii zarówno w sferze fabuły jak i rysunków jest Achdé, czyli twórca znanych z ostatnich zaskakująco dobrych Lucky Luke'ów. Cykl obecnie składa się z 5 albumów, a także doczekał się serialu animowanego emitowanego na TVP ABC. 
 • 2 czerwca - Smerfy i świat emocji 3: Smerf, który lubił tylko deser - 19,99 zł
  2 czerwca - Smerfy i świat emocji 4:  Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne - 19,99 zł
  Smerfy i świat emocji
  to komiks pomagający najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. Dwa pierwsze tomy pojawiły się na rynku w marcu.
 • 2 czerwca - Usagi Yojimbo: Saga 8 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Kolejny tom doskonałej serii Stana Sakai o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. W tomie znajdują się komiksy z trzech wcześniej wydanych po polsku albumów, a dokładnie Dwieście posążków Jizo, Złodzieje i szpiedzy oraz Piekielne malowidło.  
 • 2 czerwca - Yakari 12: Yakari i białe futro - 24,99 zł
  W kolejnej opowieści Deriba i Joba o młodym Indianinie tytułowy bohater wyrusza w góry, by odnaleźć orła i w ten sposób sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi. 
 • 16 czerwca - Kajko i Kokosz. Nowe Przygody 4: Zaćmienie o zmierzchu - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Czwarty album nowego cyklu o dzielnych wojach stworzył zespół znany z wydanej w 2019 roku Królewskiej konnej - Maciek Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunek), Piotr Bednarczyk (kolory). W nowej przygodzie Kajko i Kokosz udadzą się na kolejną wielką wyprawę.
 • 16 czerwca - Niesamowity Szerlock Worms i niebieskie monstrum - 24,99 zł
  Komiks nagrodzony w konkursie imienia Janusza Christy. Autorem kryminanlej serii o przygodach dżdżownicy i jaszczurki jest  Łukasz Auguścik. 
 • 16 czerwca - Minecraft: Na pastwę nobów 2 - 29,99 zł
  Jeden z kilku cykli komiksowych nawiązujących do słynnej gry komputerowej. Serię stworzyła Kristen Gudsnuk, która polskim czytelnikom może kojarzyć się także z opublikowanej przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki.
 • 16 czerwca - Pozytywka 1: Witamy w Pandorii - 34,99 zł - POLECAMY!
  Komiks autorstwa Carbone'a i Gijé to opowieść o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata. Na razie po francusku zostały wydane cztery albumy, a drugi z nich pojawi się po polsku w sierpniu tego roku. Seria, podobnie jak inne przepięknie rysowane cykle, jest wydawana w twardej oprawie i w formacie A4.
 • 16 czerwca - Sisters 15: Nie trzeba było mnie prowokować! - 24,99 zł
  Kolejny tom gagowego komiksu Williama i Cazenove opowiadającego o perypetiach dwójki sióstr - Wendy i Marine. Piętnasty album został wydany na francuskim rynku zaledwie pod koniec poprzedniego roku, więc na kolejne przygody polski czytelnik będzie musiał trochę poczekać. 
 • 16 czerwca - Studio tańca 4 - 39,99 zł - POLECAMY!
  Pełna humoru seria o przygodach baletnicach została stworzona przez duet Bertrand Escaich i Caroline Roque oraz rysownika pod pseudonimem Crip. Wydanie zawiera oryginalne albumy 10-12, z których ostatni ledwie co został wydany we Francji.
 • 16 czerwca (opóźniony) - Światła Północy 1: W krainie trolli - 39,99 zł - POLECAMY!
  Skandynawska seria komiksowa stworzona przez Malin Falch, która opowiada o bohaterce przeżywającej przygody w świecie pełnym potworów, wikingów i walki o dobro. Nie brak w niej nawiązań do skandynawskich mitów, legend i baśni. Tom pierwotnie miał zostać wydany w maju.
 • 30 czerwca - Ecie-Pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie - 49,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Pierwsze wznowienie po kilku dekadach komiksu Tadeusza Baranowskiego, tym razem w ramach jednego tomu i w twardej oprawie.

Jeżeli kojarzycie, że w czerwcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Ongrys i Yen Press

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar