Komiksowe premiery - maj 2019 - Kaczogród, szkocki Gigant, Kot i Scarpa

Maj nieodłącznie kojarzy się z Warszawskimi Targami Książki, które tym razem odbędą się od 23 do 26 maja na Stadionie Narodowym. Z tej okazji Egmont jak i inne wydawnictwa przygotowały wiele ciekawych nowości z Kaczogrodem na czele, ale chyba ciekawiej wyglądała kwietniowa oferta.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
23 maja - Kaczogród Carla Barksa 4: Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Musisz-mieć! Czwarty tom kolekcji Barksa będzie zawierał ponad 200 stron komiksów, w tym aż 5 premierowych historii przygodowych. Sporą atrakcją jest tytułowy Kamień filozoficzny, komiks o poszukiwaniach kamienia filozoficznego, który doczekał się kontynuacji Rosy, lecz równie dobra, jeżeli nie lepsza jest Golden Fleecing, historia o poszukiwaniu złotego runa z udziałem harpii. Natomiast The Great Steamboat Race to komiks o wyścigu parostatków, który stał się podstawą II rozdziału ŻiCSM. Dodatkowo: m.in. historia zegarka Sknerusa i pierwszy występ Sikorek. Więcej informacji o tym (jak i innych tomach) znajdziecie na blogu.
24 maja - Kaczor Donald 2019-06 - 9,99 zł
W marcowym numerze były komiksy z 9. wydania skandynawskich tygodników, w kwietniowym z 11.. W majowym, patrząc na kolejne wydania, może być przedrukowany 17. numer (m.in. komiksy Maximino i Miguela) lub 19. (m.in. hokejowa historia Korhonena). Może się jednak zdarzyć, że pojawi się jeszcze późniejsze wydanie poświęcone 85. urodzinom Kaczora Donalda. Na razie nic nie wiadomo, jak pojawią się jakiekolwiek informacje, to na blogu pojawi się stosowny wpis.
30 maja - Gigant Poleca 218: Nocna wyprawa - 15,99 zł - POLECAMY!
Kolejny Gigant będzie głównie zawierał dość nieznane historie, lecz i tak pojawi się parę ciekawszych komiksów. Jednym z nich będzie okładkowa historia Astrup i Fecchiego The Caretaker of Dismal Downs o powrocie Sknerusa na Ponure Wzgórza. Poza tym pojawią się m.in. Zio Paperone e i venti dell’ispirazione (monetaria)  z rysunkami Leoniego czy opowiadający o agencji KAWA Paperino e Paperoga agenti lievitanti. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
24 kwietnia (przyśpieszone wydanie) - Walt Disney Uncle Scrooge Vol. 13: The Mines of King Solomon - 29,99 $ - POLECAMY!
W kolejnym tomie znalazły się historie z lat 1957-1958 z Sknerusem w roli głównej  m.in. tytułowe The Mines of King Solomon czy City of Golden Roofs, czyli dość dobre przygodowe komiksy o skąpym miliarderze.
1 maja - Uncle Scrooge #44 - 4,99 $
W droższym niż zwykle Uncle Scrooge pojawi się włoskie The Crowded Newsroom! i duńskie Bin World, oba komiksy mają już 10 lat na karku i niczym specjalnym się nie wyróżniły.
8 maja - Disney Frozen: Reunion Road #3 - 3,99 $
Trzeci numer serii z postaciami z Krainy Lodu.
15 maja - Disney Hamlet starring Donald Duck - 10,99 $ - POLECAMY!
Kolejna parodia od Dark Horse, tym razem będzie to kacza wersja stworzona przez Salatiego i De Lorenzi. Więcej informacji o całej serii znajdziecie tutaj.
15 maja - Disney Incredibles 2: Secret Indentities #2 (of #3) - 3,99 $
Drugi zeszyty miniserii wiązującej do filmu Iniemamocni 2.
15 maja - Tangled The Series: Hair & Now #2 - 3,99 $
Drugi numer kolejnej serii nawiązującej do serialu Zaplątani. Numer niedostępny w Polsce.
29 maja - Uncle Scrooge #45 - 4,99 $
W zeszycie pojawi się bardzo przeciętne The Captain's Sequoia Artibaniego i Periny (wydane parę lat temu w Polsce).
29 maja - Disney Masters Donald Duck Vol. 08: Duck Avenger Strikes Again - 29,99 $ - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
W kolejnym omie Disney Masters z komiksami Scarpy pojawią się trzy dość wyjątkowe komiksy -  The Other Golden Helmet, historia oparta na szkicu Barksa, Duck Avenger Strikes Again, jeden z najlepszych komiksów z Superkwękiem oraz Ellsworth's Ornery Orphan, pierwszy komiks z Elusiem. Więcej informacji o tomie jak i całej kolekcji znajdziecie w osobnym newsie 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
15 maja - Garfield. Tłusty koci trójpak 4 - 79,99 zł
Czwarty tom serii zbierającej chronologicznie paski z Garfieldem, recenzje dwóch pierwszych znajdziecie na blogu. Tym razem w wydaniu pojawią się paski oryginalnie opublikowane od października 1983 do sierpnia 1985.
15 maja - Gwiezdny zamek 4: Francuz na Marsie - 39,99 zł - POLECAMY!
Kolejny tom przygód fantastycznej serii Alexa Alice o poszukiwaczach eteru mocno czerpiącej z dzieł Verne'a, tym razem bohaterowie trafią na Marsa. O trzecim tomie pisaliśmy tutaj.
15 maja - Kasia i jej kot 1 - 39,99 zł
Nowa seria z linii Komiksy są super opowiada o dziewczynce oraz jej kocie. Pierwszy tom zbiera trzy oryginalne albumy, czyli prawie 150 stron komiksu napisanego przez Cazenove (autora Sisters) i Richeza, a narysowanego przez Ramona.
15 maja - Smerfy 8: Z życia Smerfów - 19,99 zł - POLECAMY!
Album zawierający 52 1-stronicowe komiksy ze Smerfami został stworzony przez Peyo w 1972 roku. Recenzję pierwszego albumu znajdziecie tutaj.
22 maja - Fistaszki zebrane 1989-1990 - 69,90 zł
Tom będzie zawierał wstęp Anny Dziewit-Miller.
23 maja - Star Wars Film 2: Atak klonów - 19,99 zł
Adaptacja stworzona przez rysowników i scenarzystów komiksów Disneya (m.in. Alessandro Ferrariego).
25 maja - Bajka na końcu świata 4: Opowieść gołębia - 39,90 zł
Komiks postapo dla czytelników w każdym wieku
25 maja - Hotel Dziwny 3: Jego wysokość Król Grzybów - 39,90 zł
Trzeci tom przepięknie narysowanego komiksu pełnego magicznych stworzeń (nasza recenzja).

Jeżeli kojarzycie, że w maju zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Fantagraphics, Dark Horse

Komentarze

 1. Zastanawia mnie czym się kieruje Egmont wydając albumy Smerfów różnej wysokości? Szata graficzna ta sama, wypuszczane w tym samym czasie na bieżąco i takie numery. Wiadomo coś na ten temat? Nie mam ich teraz przed sobą, ale na pewno "Szare Smerfy" i chyba "Dzieciak u Smerfów" są wyższe od pozostałych i rzuca się to w oczy na półce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo z Asteriksami :( Wychodzi harmonijka.

   Usuń
  2. Asteriksa mam dopiero dwa pierwsze albumy, więc jeszcze tego nie zauważyłem (domyślam się, że z Lucky Luke'iem jest to samo). Nie rozumiem jak poważne wydawnictwo może wypuszczać komiksy w taki sposób. :\

   Usuń
  3. W pewnym momencie zmienili format. Gdzieś 2 lata temu.
   LL od początku nowej edycji jest w niższym formacie.

   Usuń
  4. Biorąc pod uwagę chronologię wydawania dziwnie to wygląda. Najpierw "Nie igra się z postępem" niskie, później "Dzieciak u Smerfów" i "Szare Smerfy" wysokie, a później "Latający Smerf" znów niskie.

   Usuń
 2. Asterix to mój pierwszy komiks z dzieciństwa a przez Egmont nie mogę go kupić i postawić na półce. Obecne wydanie mi nie pasuje, już by mogli wydać tak jak Thorgala w twardej oprawie.
  Dlatego jestem zawiedziony tym że kolekcja Asterixa od Hachette nie wyszła po za fazę testu..

  OdpowiedzUsuń
 3. Smerfy autorstwa Peyo wydaje się ponoć za granicą w zbiorczych , a tu w Polsce nie mamy jeszcze wszystkich solo .
  Jak to się dzieje że historyjka ,, Latający Smerf '' pojawia się 2 razy , pojedynczo oraz w albumie ,, Czarne Smerfy'' ?. Może ja czegoś nie dopatrzyłem .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko po kolei. Egmont regularnie wydaje "Smerfy" i wcześniej lub później będzie komplet.
   Co do "Latającego Smerfa", tłumaczyłem, dwie różne historie pod tym samym tytułem.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar