Promyczek nadziei - dane o sprzedaży KD w marcu 2019

Po raz pierwszy od paru miesięcy ze strony ZKDP płyną dobre informacje o sprzedaży Kaczora Donalda. Z udostępnionych wczoraj danych wynika, że marcowy numer (KD 2019-04) pisma sprzedał się w 19 721 egz przy nakładzie wynoszącym 37 000 egz., czyli sprzedano 53,3% wydrukowanych egzemplarzy. Jest to najlepszy wynik od czerwca zeszłego roku.
Szczerze - ciężko było się spodziewać takich danych. Teoretycznie był to numer marcowy, wydany przed Wielkanocą - nigdy tego typu wydania nie sprzedawały się dobrze. Dlaczego więc tym razem tak się nie stało? Pewnie skończyły się problemy z dystrybucją, sprzedaży pomogły dwa gadżety, może też ładna okładka Midthuna i... emisja Kaczych Opowieści na HBO?
Oby jednak kolejne wydania sprzedały się równie dobrze.  Kwietniowy numer (m.in. z komiksami Gattino, Heymansa i Barksa) jest dostępny jeszcze do czwartku w sprzedaży, pewnie pojedyncze egzemplarze znajdziecie w kioskach. Kolejny KD trafi do sprzedaży w piątek.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Trzymamy kciuki i wierzymy iż nadejdzie czas gdy sprzedaż wrócić do poziomu ponad 20 000 sprzedanych egzemplarzy miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jakoś częściej widziałem KD w różnych miejscach (a długo nie widziałem w ogóle), więc dystrybucja chyba się poprawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natomiast u mnie w Kauflandzie ostatni numer sprzedał się nadzwyczaj dobrze - OBY TAK DALEJ.

   Usuń
 3. Chyba jedynie kwestia dystrybucji. Kacze opowieści raczej nie mają żadnego wpływu bo i związek prawie zerowy. Sprzedaż lepsza ale nie jakaś powalająca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kacze Opowieści mogą mieć niewielki wpływ na sprzedaż KD ale już raczej te emitowane na Disney Chanell lub Disney XD. Nie znam statystyk ale podejrzewam iż dużo więcej osób w Polsce posiada Disney XD i Disney Channel niż HBO.

   Usuń
  2. Doczytałem iż chodzi o platformę a nie samą stacją więc nie chciałbym wydawać opinii bez znajomości danych statystycznych więc mój komentarz wyżej to jedynie takie moje gdybanie.

   Usuń
 4. Obstawiam, że sprzedaje się lepiej przez Kacze Opowieści. Sam miałem już 2 zapytania o całe uniwersum i komiksy z nim związane od osób kompletnie z nim niezapoznanym. Ktoś kupuje coś, co MA związek z czymś co widzi gdzie indziej. Nie przez sztuczne kupy, to nie te czasy. Na początku lat 90, przynajmniej wśród znajomych, komiksy KD i pochodne, były przedłużeniem porannych / wieczornych bajek w telewizji. Tak to działa niestety. Pojawia się gra Wiedźmin - książki sprzedają się lepiej, za granicą pojawiają się nowe wydania. Pojawia się gra Diablo, Assasin Creed - pojawiają się książki, które nawet się sprzedają. Egmont ma teraz niepowtarzalną szansę na podbicie sprzedaży całego uniwersum jakąś reklamą, może przed serialem ? Ważne, żeby wrzucić do jednego worka Komiks Gigant i resztę, bo te mogą nie kojarzyć się po tytule z Donaldem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru