Festiwal Komiksowa Warszawa rusza już jutro!

Już jutro rozpoczynają się 10. Warszawskie Targi Książki a wraz z nimi kolejna edycja Komiksowej Warszawy. Święto książek i komiksów odbędzie się w dniach 23-26 maja na PGE Stadionie Narodowym.
Pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie festiwalu, sporo atrakcji jest też organizowanych przez poszczególnie wydawnictwa np. Egmont. Tak jak zwykle, na targach praktycznie każde wydawnictwo przygotowało wiele nowości, premierowo będzie dostępny m.in. 4. tom Kaczogrodu Carla Barksa, a przedpremierowo 3. tom Kajko i Kokosz Nowe Przygody.
W czwartek przez większość dnia jedynymi wydarzeniami związanymi z komiksem będą warsztaty komiksowe prowadzone przez Pau (autora Sagi o Atlasie i Axisie), a także konferencja dotycząca 100-leciu polskiego komiksu. Natomiast o 17:00 w sali festiwalowej odbędzie się spotkanie z tłumaczeniami Alana Moore'a, w tym z Jackiem Drewnowskim.
Piątek rozpocznie się od warsztatów, ale też od spotkania dotyczącego polskich komiksów dziecięcych. O 11:30 w sali Paryż A pojawią się m.in. przedstawiciele wydawnictw Egmont, Kultura Gniewu czy Tadam. Na pewno interesującym wydarzeniem będzie zaplanowane na 17:30 spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, szefem wydawnictwa Egmont, które zostanie poświęcone planom na drugą połowę roku.
W sobotę o 11:00 w sali festiwalowej odbędzie się spotkanie z mistrzami polskiego komiksu, w tym z Tadeuszem Baranowskim i Bogusławem Polchem, tuż po nim w sali pojawi się Marvano, autor m.in. Wiecznej wojny, a o 12:30 rozpocznie się spotkanie z autorami polskich komiksów dziecięcych, w tym Kurem, Bednarczykiem, Kiełbusem, Samojlikiem czy Sztyborem.
Niedziela rozpocznie się od zaplanowanego na 10:00 spotkania z Brendą Hickey i Troyem Little, amerykańskimi autorami komiksów dziecięcych, znanymi w Polsce m.in. z komiksu My Little Pony.  12:10 natomiast Pau opowie o swoim najnowszym komiksie - Baboon.

Festiwal będzie też okazją by zdobyć autografy od wielu twórców.  Sławomir Kiełbus, Maciej Kur i Piotr Bednarczyk będą je rozdawać w różnorakich terminach od piątku do niedzieli (zarówno w strefie autografów jak i na stoisku Egmontu). Podobnie wygląda sytuacja z wieloma innymi twórcami, bardziej muszą się sprężyć m.in. fani twórczości Tadeusza Baranowskiego, który będzie obecny tylko w sobotę w południe.
W trakcie festiwalu będziecie mogli także spotkać redakcję Kaczej Agencji Informacyjnej (reprezentowaną przez jedną osobę w postaci piszącego te słowa Radosława Kocha). Będę przez cały dzień w sobotę, więc jeżeli chcecie wymienić słówko to szukajcie mnie w okolicach strefy komiksowej lub autografów.
Źródło ilustracji: Komiksowa Warszawa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru