Kaczogród Carla Barksa 4 "Kamień filozoficzny" - przedpremierowa prezentacja

23 maja, dokładnie za tydzień, swoją premierę będzie miał czwarty tom kolekcji Carla Barksa - Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956. Jak tom zawierający m.in. pięć długich komiksów Duckmana prezentuje się w rzeczywistości? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć przedstawiając poniższe zdjęcia.
Czwarty tom Kaczogrodu Carla Barksa to kolejna solidna dawka kaczych opowieści, lecz tym razem 2/3 wydania stanowią premierowe historyjki, a 5 z nich to długie, najczęściej przygodowe, komiksy z Donaldem i Sknerusem. W zdecydowanej większości są to doskonałe i ponadczasowe opowieści, do których często nawiązywali inni twórcy. Tytułowy komiks opowiada o poszukiwaniach kamienia filozoficznego z udziałem Maurice d'Naturata, wątki z tej historii były kontynuowane w znanej polskim czytelnikom Koronie krzyżowców Rosy. Mitologiczne motywy pojawiają się też w Złotym runie, historii o poszukiwaniu złotego runa, której adaptacja pojawiła się w klasycznych Kaczych Opowieściach. Natomiast Nie najwspanialsze parostatki to komiks o wyścigu parostatków na podstawie którego powstał II rozdział ŻiCSM. W tomie pojawi się też wiele ten-pagerów, w tym Budujemy mosty, pierwsza historia z Sikorkami, żeńską wersją Młodych Skautów oraz tradycyjne dodatki - artykuły, okładki i obrazy.

Komiks już teraz kupicie w wielu księgarniach internetowych. W sklepach znajdziecie także wcześniejsze tomy kolekcji, o których więcej informacji znajdziecie we wcześniejszym tekście.
W najbliższym czasie na blogu pojawią się co najmniej dwa teksty związane z Kaczogrodem Carla Barksa, pod względem nawiązań w historiach Rosy zostanie przeanalizowany majowy tom, a także pojawi się dokładna rozpiska historyjek z 5. i 6. wydania, które pojawią się pod koniec roku.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Tak na marginesie trochę szkoda iż w kolekcji (najprawdopodobniej) nie pojawi się ten komiks Barksa : https://inducks.org/story.php?c=W+LFC+++7-01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Barks jest tylko jednym ze współscenarzystów i komiks totalnie nie pasuje do reszty kolekcji.

   Usuń
 2. Dzisiaj dostałem - bardzo ładnie wydany. Zabieram się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!