Znamy szczegóły linii "Komiksy są super" [Komiksy dla wszystkich]

Podczas majowych Targów Książki Egmont zaprezentował katalog, w którym m.in. pojawiła się reklama nowej linii wydawniczej Mój ukochany komiks. Zgodnie z zapowiedzią, ma się ona składać z 144-stronicowych tomów zawierających popularne frankofońskie komiksy dziecięce. Na początek zapowiedziano tomy z Lou!, Ptysiem i Billem, Studiem tańca i Ernestem i Rebeką.
Dziś, za pośrednictwem sklepu egmont.pl, poinformowano jak będą wydawane komiksy z nowej linii wydawniczej. Pierwsze tomy czterech zapowiedzianych serii ukażą się 3 października, a każdy z nich będzie zawierał 3 oryginalne albumy. Komiksy jednak nie pojawią się w oryginalnym formacie A4, lecz w B5, czyli w formacie znanym m.in. z Kaczora Donalda. Cena okładkowa zapowiedzianych tomów to 39,99 zł, co czyni je najtańszymi frankofońskimi komiksami dostępnymi po polsku. Dla porównania, pojedyncze albumy innych dziecięcych serii od Egmontu kosztują od 20 do 25 złotych.
Tłumaczem Lou! będzie, tak samo jak w pierwszej edycji sprzed dekady, Elżbieta Dybcio-Wojciechowska. Za Ptysia i Billa odpowiedzialna będzie Magdalena Miśkiwiecz (tłumaczka Kawy Zombo), a Ernesta i Rebekę tłumaczyć będzie Maria Mosiewicz. Studio tańca pojawi się w tłumaczeniu Marka Puszczewicza szczególnie kojarzonego z przekładów najnowszych Asteriksów
Więcej informacji o poszczególnych seriach znajdziecie na łamach sklepu Egmontu, a także w majowym newsie, w którym po raz pierwszy pisaliśmy o zapowiedzianych komiksach. My najbardziej polecamy Lou! i Ptysia i Billa.

Aktualizacja 11.08.2018: Nazwa linii wydawniczej została zmieniona z Mój ukochany komiks na Komiksy są super.
Natomiast dla starszych czytelników Egmont zapowiedział na październik pierwszy tom Ricka i Mortiego, komiksu nawiązującego do niezwykle popularnego serialu animowanego dla dorosłych dostępnego na Netflixie. Pierwszy tom będzie miał 132 strony i zostanie wydany w cenie 39,99 zł. Tłumaczem serii będzie Jacek Drewnowski.
Oprócz tego w październiku pojawią się kolejne tomy Lucky Luke'a oraz innych komiksów, które zostały zapowiedziane w katalogu. 
Źródło ilustracji: materiały własne, Egmont.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka