Zmiany w 1. tomie "DuckTales Classics" + KO w Niemczech

Już za kilka dni do sprzedaży w końcu trafi 1. tom DuckTales Classics, czyli serii IDW zawierającej komiksy z bohaterami klasycznych Kaczych Opowieści. Jak się okazało, tom będzie zawierał trochę inne komiksy niż pierwotnie zakładano. Nie będzie zbiorkiem historyjek różnych twórców, lecz będzie zawierać wszystkie komiksy Lustiga i Williama Van Horna związane z klasycznym serialem.
Na skład 160-stronicowego tomu będzie się składać jedenaście komiksów Williama Van Horna (część do scenariuszy Lustiga) wśród których będą takie historyjki jak The Billion-Bean Stampede, Sky-High Hi-Jinks The Whistling Ghost czy The Bedeviled Dime oraz napisana przez Lustiga i narysowana przez Argentyńczyków adaptacja Poszukiwaczy zaginionej lampy.
Wszystkie komiksy zostaną zaprezentowane w oryginalnych amerykańskich kolorowaniach często wykonanych przez Susan Daigle-Leach, tom zostanie wydany w formacie B5 i w cenie 19,99 $.
Według mnie nie jest to być może najlepszy i najwspanialszy zbiór, ale dla fanów Williama Van Horna (do których się zaliczam) jest to pozycja obowiązkowa.
Komiks można zamówić na Book Depository.

Oto kilka plansz z zapowiedzi tomu udostępnionej przez IDW.


Tymczasem, seria pod tym samym tytułem zaczęła być wydawana w Niemczech. Komiks już zebrał baty wśród niemieckich fanów, ponieważ w standardzie europejskich albumów (A4, 48 stron) i cenie (6,90 euro za tom) są wydawane przeciętne komiksy będące przedrukami sprzed 20-25 lat. Jedyną wyjątkowością tych historii jest występ bohaterów znanych z serialu. Przerost formy nad treścią, który może się skończyć wielką porażką niemieckiego Egmontu. Oby u nas nie próbowano kopiować tego pomysłu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW Publishing, Inducks

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)