Mickey à travers les siècles - kolejny album z Mikim od Glénatu

Seria Disney by Glenat, w której najsłynniejsi frankofońscy twórcy komiksów Disneya tworzą historie z Mikim i Donaldem, nadal się rozwija. Po albumach Trondheima, Tebo, Coseya, Loisela czy Camboniego, we wrześniu tego roku we Francji ma zostać wydany kolejny tom pt. Mickey à travers les siècles (Podróż Mikiego przez wieki). Tym razem album stworzą Dab's, a także znany wśród polskich czytelników Fabrizio Petrossi, rysownik Bitwy o Alamo z serii Pewnego razu w Ameryce i wielu komiksów z Kaczora Donalda. Historia zostanie zawarta na 56 stronach albumu.
Jak wynika z opisu, Mickey à travers les siècles rozpoczyna się od znalezienia przez Mikiego wehikułu czasu. Ciekawski detektyw postanawia przetestować urządzenie, lecz przypadkowo uderza się w głowę i uszkadza maszynę. Od tego momentu Miki przeskakuje z epoki do epoki za każdym uderzeniem w głowę. 
Warto zauważyć, że komiks Dab'sa i Petrossiego jest remake'iem jednej z najsłynniejszych francuskich serii komiksowych - Mickey à travers les siècles. W niej, tak samo jak w zapowiedzianym albumie, Miki przy każdym uderzeniu głowy przenosił się do innej epoki. O popularności serii świadczy fakt, że była wydawana praktycznie nieprzerwanie przez ćwierć wieku, a w późniejszym czasie ukazała się w formie wielu wydań zbiorczych. Nie tylko we Francji, ale też w Niemczech, Holandii, Brazylii czy Portugalii.
Mickey à travers les siècles tuż po swojej francuskiej premierze zostanie także wydany w Niemczech. Niestety małe są szanse na wydanie albumu w Polsce, ponieważ na razie z 6 wcześniejszych albumów serii, tylko jeden, Kawa Zombo Loisela, został wydany w Polsce. Czy to się zmieni w przyszłości? Mam nadzieję, że tak, ponieważ choć nie do końca przemawia do mnie styl komiksu Petrossiego, to pod względem fabuły zapowiada się on niezwykle interesująco.
Źródło ilustracji: Amazon.fr

Komentarze

  1. Chętnie przeczytałbym taki komiks z Superkwękiem w roli głównej. Wiadomo jak sprzedaż Kawy Zombo? Ciekawe czy Egmont pokusi się o wydanie reszty albumów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka