Duck Avenger New Adventures #3 - prezentacja zbiorczego wydania PKNA

Po rocznej przerwie Paperinik New Adventures (PKNA) powróciło do USA, tym razem jednak nie w formie zeszytów, lecz zbiorczego wydania. Z tego okazji przygotowaliśmy krótką prezentację przedstawiającą wydanego miesiąc temu trejda z, być może, najlepszej serii o Superkwęku w historii.
Komiks został wydany w tym samym formacie co zeszyty, ma 156 stron i kosztuje 19,99 $. Można go zakupić m.in. na Book Depository.  
Paperinik New Adventures to włoska seria komiksowa z Superkwękiem, która jest uznawana za przełomową oraz bardziej dorosłą od innych komiksów Disneya. Opowiada o Superkwęku walczącym z kosmicznymi zagrożeniami. Seria oryginalnie składa się z 52 zeszytów wydawanych w latach 1996-2000, natomiast w Polsce ukazały się jedynie trzy z nich i to wyjęte ze środka serii (Kaczor Donald - Imperator kontratakuje). Amerykańska edycja PKNA wystartowała dwa lata temu, początkowo wydano sześć pierwszych zeszytów serii, które potem zostały zebrane w dwóch zbiorczych tomach.
Wydany ostatnio tom zawiera dwa kolejne komiksy - Earthquake! i Portrait of the Hero as a Young Duck. Dodatkowo w tomie znalazły się krótkie 1-stronicowe historyjki oraz okładki z obu włoskich wydań. Scenarzystami komiksów są Artibani i Sisti. Pierwszy komiks narysował Francesco Guerrini, który jest znany wśród czytelników Gigantów ze swojej specyficznej, ciut grubszej i kanciatej kreski. Drugi narysował Alessandro Barbucci, który najbardziej jest kojarzony z niedisnejowskich historii. W Polsce zostały wydane dwie jego serie - Sky Doll i Ekho. Lustrzany Świat.
Niestety perspektywy na wydanie kolejnych tomów PKNA w USA są raczej liche. Przez pewien czas w niektórych sklepach internetowych wisiała zapowiedź czwartego trejda, lecz szybko została zdjęta. Podobna sytuacja spotkała drugi tom DuckTales Classics, który jednak wrócił po kilku miesiącach do zapowiedzi. Być może w tym wypadku będzie podobnie.
Znacznie lepiej wygląda sytuacja dla osób, które chciałyby przeczytać PKNA po niemiecku. Tamtejszy Egmont od lat sukcesywnie wydaje serię w LTB Premium. Do tej pory wydano 8 tomów, które zawierają komiksy z pierwszych 40 oryginalnych zeszytów.  Seria prawdopodobnie zostanie zamknięta w 10 tomach. Komiksy z niemieckiej edycji także są dostępne na Book Depository. Ciekawe czy są szanse, żeby podobna edycja została wydana przez polski Egmont?
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Z chęcią bym kupował i czytał ten komiks, ale nie mam złudzeń co do wydania go w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Superkwęk jest nieznany w USA?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy kupiłam "Imperatora..." w 2001, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Czy myślicie, że pisanie petycji/listów z wyrażeniem zainteresowania polską edycją PKNA do Egmontu ma sens? Jeśli tak, podpisuję się bez namysłu. Ba, chętnie sama wyskrobię taki tekst.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno stwierdzić. Zawsze trzeba pamiętać, że być może bez nieustannych próśb o dodruk ŻiCSM, nie byłoby go w poprzednim roku.

   Usuń
 4. Patrząc na Book Depository, to brakuje już pierwszego tomu z Superkwękiem po niemiecku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie widzę. Widzę też, że na niemieckim Amazonie komiks też osiąga już ceny wyższe niż okładkowe. W tym wypadku trzeba czekać na dodruk, który pewnie będzie.

   Usuń
 5. Tego mi brakuje w komiksach Disneya. Lubię komiksy z gigantów i KD, ale brakuje mi jakiejś dłuższej i spójnej historii. Często odnoszę wrażenie, że to co czytamy było pisane albo na szybko ($), albo dla młodego odbiorcy (nic nie wnoszące historyjki). Ile jednak razy można czytać ŻiCSM Dona Rosy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)