Zapowiedzi Egmontu na 2018: Garfield, LL, Rose, Marzi i Lou [Komiksy dla wszystkich]

Podczas Warszawskich Targów Książki swą premierę miał komiksowy katalog Egmontu na 2018 rok zawierający większość komiksów, które pojawią się w sprzedaży w tym roku.  Choć w katalogu zabrakło zapowiedzi kolejnych komiksów Disneya, lecz zapowiedziano kilka nie mniej ciekawych nowości lub też długo oczekiwanych reedycji komiksów humorystycznych.
We wrześniu Egmont po 10 latach ponownie zacznie wydawać Garfielda, czyli jeden z najsłynniejszych komiksów humorystycznych stworzony przez Jima Davisa. Nowe wydanie Egmontu będzie opierać się na edycji Garfield Fat Cat, której tomy mają po ok. 300 stron i zawierają paski z ok. 20 miesięcy publikacji. Wydanie będzie oparte na najnowszej edycji, zawierającej wszystkie paski w kolorze. Egmont rozpocznie wydawanie serii od samego początku, wiec kupując pierwsze tomy czytelnik będzie mógł zobaczyć jak ewoluowała postać Garfielda przez pierwsze lata. Tomy będą wydawane w twardej oprawie i będą kosztować 79,99 zł.
Także we wrześniu do sprzedaży trafi prequel Gnata - Rose. Jest to 140-stronicowy komiks napisany przez Jeffa Smitha i narysowany przez Charlesa Vessa opowiadający o przygodach młodej Rose. Prawdopodobnie cena w katalogu jest błędna. Zgodnie ze słowami Kołodziejczaka, redaktora Egmontu, nie jest wykluczone wydanie innych spin-offów serii.
Natomiast miesiąc wcześniej, w sierpniu, pojawi się wznowienie serii Marzi Sowy i Savoia, wielu czytelników może kojarzyć, że komiks swego czasu był szeroko reklamowany w Kaczorze Donaldzie. Pierwszy tom ma zawierać 4 pierwsze tomy serii (ok. 200 stron) i będzie kosztować 79,99 zł. Nie jest znany format komiksu.
Jesienią Egmont zamierza natomiast wystartować z zupełnie nową linią komiksów humorystycznych (głównie dla dziewcząt) Mój ulubiony komiks. Komiksy w tej linii będą wydawane w standardzie amerykańskim, a każdy z tomów będzie zawierał 3 albumy.
Najciekawiej zapowiadają się dla mnie dwie serie - Lou! Juliena Neela, świetnie napisana seria o życiu dorastającej nastolatki, komiks nie tylko dla dziewczyn. We Francji na razie wydano 7 albumów serii. Ciekawie wygląda też Ptyś i Bill, klasyczny komiks oryginalnie stworzony przez Jean Roba, niestety tak jak w przypadku Smerfów, seria będzie wydawana od najnowszych albumów. Cała seria liczy 38 albumów. Komiks obecnie jest publikowany w magazynie Le Journal de Mickey.
Oprócz tego zapowiedziano dwa inne komiksy. Pierwszym z nich jest Studio tańca . Natomiast drugim jest Ernest i Rebeka Bianco i Daleny, siedmiotomowa seria. Jeżeli kojarzycie nazwisko rysownika to nic dziwnego, ponieważ Antonello Dalena od prawie 18 lat tworzy komiksy Disneya, nie tylko dla włoskich wydawnictw, ale też dla Disney Publishing Worldwide, gdzie współtworzy m.in. komiksy ze świata nowych Kaczych Opowieści. Polscy czytelnicy mogą go kojarzyć m.in. z Przejmij stery! (KD 2018-05) i Śniadanie z obiadem za jednym przysiadem (GP 198).

Nikt nie powinien być zaskoczony, że Egmont kontynuuje wydawanie Lucky Luke'a w zabójczym tempie dwa tomy co dwa miesiące, jednak i tak w katalogu Egmont zaskoczył dwoma pozycjami.. Jedną z nich jest zaplanowany na październiku zostanie wydany komiks przeznaczony dla dojrzalszego czytelnika, Człowiek, który zabił Lucky Luke'a
Czerwiec 2018:
- 51. Daisy Town (Goscinny/Morris)
- 61. Polowanie na duchy (Von Banda/Morris)
Sierpień 2018:
- 44. Daltonowie na kuracji (Goscinny/Morris)
- 62. Daltonowie na ślubie (Fauche i Léturgie/Morris)
Październik 2018:
- 1. Kopalnia złota Dicka Digerra (Morris)
- 31. Tortilla dla Daltonów (Goscinny/Morris)
- Człowiek, który zabił Lucky Luke'a (
Grudzień 2017:
- 10. Uwaga na Niebieskie Stopy (Morris)
- 11. Lucky Luke kontra Joss Jamon (Goscinny/Morris)

To tylko część zapowiedzianych tytułów. News zawierający głównie informacje o kontynuacjach, pojawi się w najbliższym czasie.
Przy okazji przypominam, że dodatkowo Tomasz Kołodziejczak podczas spotkania wspomniał o kilku tytułach, które mogą się pojawić w późniejszym terminie. Padły pytania między innymi o komiksy Disneya, Iznoguda czy Usagiego Yojinbo.

Komentarze

 1. Czyli nt komiksów Barksa nadal cisza w eterze... :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.komiksydisneya.pl/2018/05/wielki-powrot-iznoguda-i-inne.html
   Coś będzie.

   Usuń
  2. Ooo dzięki, jakoś przeoczyłem :-) No to czekamy zatem

   Usuń
 2. Nowe wydanie Garfielda bardzo cieszy i mam zamiar zebrać cała serię.
  I warto marzyć bo czasami marzenia się spełniają i wychodzi Gnat - Rose!! Co prawda spodziewałem się raczej, że egmont wyda jakiś tom zbiorczy spin-offów. Tylko żeby wydali też pozostałe dlatego trzeba kupować w tom we wrześniu :D
  Brak komiksów z kaczkami trochę boli, ale liczę że w końcu jakiś ładnie wydany tom w końcu się pojawi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka