Kaczor Donald 2018-09 - od dziś w sprzedaży - BARKS, DELLA i Korhonen

Do kiosków i saloników prasowych właśnie trafił nowy numer Kaczora Donalda, a w nim wielki gadżet zasłaniający bardzo ładną okładkę oraz co najmniej dwa bardzo wyczekiwane komiksy. Oto lista komiksów, które znalazły się w numerze.

- Okładka - rys. Daan Jippes
- Lot parasola - 1/4 strony
- Obrońca planet - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
- Płynie łódka, płynie - scen. Jaakko Seppälä, rys. Miguel - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Niech nam żyje lokaj naszego klubu - scen. Pat i Carol McGreal, rys. Miguel - 8 stron
- Groszek do groszku - scen. Gorm Transgaard, rys. Rodriques - 1 strona
- Łatanie na zawołanie - 1 strona
- (Kaczor mleczarz) - scen. i rys. Carl Barks - 10 stron 
- Złodziej w porcie - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- Nie ma jak w dyni!- 10 stron - z serii Kacze Opowieści
- Czekając na banknot - scen. Gorm Transgaard, rys. Bas Heymans - 1 strona

Do połowy 1999 roku w każdym numerze Kaczora Donalda (poza jednym wyjątkiem) był publikowany ten-pager Barksa, który najczęściej rozpoczynał pismo. W kolejnych latach tego typu komiksy pojawiały się coraz rzadziej, natomiast Kaczor mleczarz jest pierwszym premierowym ten-pagerem Barksa w Polsce od 2016 roku i historii Kaczki walczą na lodzie. Z 254 tego typu komiksów nadal w Polsce nie wydano 43, z których spora część dotyczy... święta Dziękczynienia. Kaczor mleczarz jest jeszcze bardziej wyjątkową historią, ponieważ oryginalnie został stworzony w 1957 do 215. numeru WDC, lecz nie przeszedł ówczesnej cenzury wydawnictwa. Historia ujrzała światło dzienne dopiero w 1974 w Holandii. Podobny los spotkał Kolędników.
Nowy numer Kaczora Donalda jest na tyle ciekawy, że ten-pager Barksa może nie być jego główną atrakcją. Tuż po nim pojawia się komiks ze świata Kaczych Opowieści, lecz nie z Siostrzeńcami i resztą paczki, lecz z Dellą, siostrą Donalda! Jest to jeden z komiksów rozgrywającyh się 10 lat przed akcją nowego serialu. Idealny komiks na czas oczekiwania na drugi sezon. Natomiast numer otwiera niezwykle intrygująca historyjka, w której kosmita przejmuje ciało Hyzia. Rysuje ją Kari Korhonena.
To co - lećcie do kiosków i kupujcie nowego Kaczora Donalda. Gdybyście nie byli jeszcze przekonani - chyba pierwszy raz w pojedynczym KD są cztery długie komiksy.
Kolejny numer pisma trafi do sprzedaży już 19 września i otworzy go niezwykle zabawna okładka z Donaldem (być może Korhonena). W środku pojawi się komiks ze świata Kaczych Opowieści pt. Z życia staruszka, natomiast dodatkiem będą klocki Lego Creator 30540.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar