Kaczor Donald 2018-09 - prawdopodobny skład

Premiera sierpniowego Kaczora Donalda zbliża się wielkimi krokami. Mimo braku jakichkolwiek informacji ze strony polskiego Egmontu, możemy podać jakie prawdopodobnie komiksy pojawią się w kolejnym numerze pisma. Będą to najpewniej historyjki z 33. numeru tegorocznego szwedzkiego Kalle Anka. Jeżeli tak by się stało, oznacza to, ze pojawi się u nas kilka naprawdę ciekawych komiksów.

- Parasol - 1/4 strony
- Planeter på spill - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
- Elvepirater - scen. Jaakko Seppälä, rys. Miguel - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Kunsten å irritere en milliardær - scen. Pat i Carol McGreal, rys. Miguel - 8 stron
- Erteknipe - scen. Gorm Transgaard, rys. Rodriques - 1 strona
- Gat in het dak - 1 strona
- The Milkman - scen. i rys. Carl Barks - 10 stron 
- A Clever Thief - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- The Stone of Truth!  Beware Of The Phenomenal Pumpkin People!- 10 stron - z serii Kacze Opowieści
- Seddel i vente - scen. i rys. ? - 1 strona

Co by nie mówić, reszta sierpniowego KD blaknie w obliczu The Milkmana Barksa, ten-pagera o Donaldzie pracującym jako mleczarz. Jest to jeden z niewielu tego typu komiksów, który do tej pory nie pojawił się w Polsce. Większość ten-pagerów Barksa została wydana w Kaczorze Donaldzie w latach 90.. Tym bardziej jest to ciekawy komiks, ponieważ tak samo jak Kolędnicy historia została pierwotnie odrzucona przez Western Publishing i dopiero w latach 70. została wydana. Za kilkanaście dni po raz pierwszy ten niezwykle śmieszny komiks pojawi się po polsku.
Reszta numeru nie zapowiada się źle, ponieważ pojawi się komiks Korhonena o spotkaniu Donalda z kosmitami, a także zostanie wydana kolejna historia z bohaterami Kaczych Opowieści.
W szczególności z powodu komiksu Barksa jest to must-have i oby nie była to ostatnia tak pozytywna niespodzianka w tym roku.

Przy okazji chcieliśmy poinformować, że wszystkie najnowsze informacje o piśmie podajemy na naszym fanpage'u. Natomiast jeżeli zaszłyby naprawdę poważne zmiany w zawartości najbliższego numeru, to oczywiście pojawi się też notka na łamach bloga. Mamy jednak nadzieję, że powyżej wymienione komiksy pojawią się w Polsce.
Numer w sprzedaży od 21 sierpnia!

Komentarze

  1. Pozostaje tylko zacierać ręce i czekać na wydanie pisemka.. Te komiksy Mistrza to już zaledwie paru kadrach aż kipią klimatem i kunsztem.. Aż człowiek się jakby w czasie przenosił.. Cudowna to wieść, że wreszcie coś niewydanego się u nas ukaże. Zwłaszcza, że teraz komiksów jak na lekarstwo, dlatego tym bardziej trzeba je wspierać i kupować. Pozdrawiam, Tomek.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka