Majowy spadek - dane o sprzedaży KD w maju 2018

W tym tygodniu ZKDP zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w maju 2018 roku, jednym z notowanych czasopism jest miesięcznik Kaczor Donald.
Majowy numer pisma (KD 2018-06) sprzedał się w 16 540 egz. Nakład pisma natomiast wyniósł 39 000 egz., czyli tyle samo ile miesiąc wcześniej. Z przedstawionych danych wynika, że sprzedało się 42,4 % wydrukowanych egzemplarzy.
Czy jest to wynik dobry, czy zły? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podczas przeglądania wyników innych pism, zauważyłem, że większość pism dziecięcych zanotowała w maju bardzo słabe wyniki, więc najwidoczniej ciepła pogoda w tym roku nie sprzyjała sprzedaży pism dziecięcych. Brak ciekawszego gadżetu czy dodatkowej promocji też nie wpłynął pozytywnie na wynik Kaczora Donalda. Inaczej powinno być w czerwcu, gdzie dzięki zmianom w piśmie i klockom Lego powinien paść świetny rezultat.
Natomiast ja przy okazji przypomnę, że lipcowy numer Kaczora Donalda, z 43 stronami komiksów w tym historią ze świata Kaczych Opowieści, jest nadal dostępny. Można go także zakupić poprzez empik.com.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Ten numer miał genialną okładkę nawiązującą do dawnych czasów.. Ale jak dla mnie kiepskie komiksy. Co nie zmienia faktu, że kupować (i wspierać) pismeko trzeba. Tomek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komiks Roty był okej, ale reszta poniżej normy. Na drobny plusik jeszcze komiks z Goofim.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony