Majowy spadek - dane o sprzedaży KD w maju 2018

W tym tygodniu ZKDP zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w maju 2018 roku, jednym z notowanych czasopism jest miesięcznik Kaczor Donald.
Majowy numer pisma (KD 2018-06) sprzedał się w 16 540 egz. Nakład pisma natomiast wyniósł 39 000 egz., czyli tyle samo ile miesiąc wcześniej. Z przedstawionych danych wynika, że sprzedało się 42,4 % wydrukowanych egzemplarzy.
Czy jest to wynik dobry, czy zły? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podczas przeglądania wyników innych pism, zauważyłem, że większość pism dziecięcych zanotowała w maju bardzo słabe wyniki, więc najwidoczniej ciepła pogoda w tym roku nie sprzyjała sprzedaży pism dziecięcych. Brak ciekawszego gadżetu czy dodatkowej promocji też nie wpłynął pozytywnie na wynik Kaczora Donalda. Inaczej powinno być w czerwcu, gdzie dzięki zmianom w piśmie i klockom Lego powinien paść świetny rezultat.
Natomiast ja przy okazji przypomnę, że lipcowy numer Kaczora Donalda, z 43 stronami komiksów w tym historią ze świata Kaczych Opowieści, jest nadal dostępny. Można go także zakupić poprzez empik.com.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Komiks Roty był okej, ale reszta poniżej normy. Na drobny plusik jeszcze komiks z Goofim.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka