Kacze Opowieści "The Shadow War!" - dziś finał sezonu w USA

Po 371 dniach od emisji pierwszego odcinka, dziś w USA pojawi się finał pierwszego sezonu Kaczych Opowieści - The Shadow War! (Wojna z cieniem!). Podwójny odcinek zostanie wyemitowany o 15:30 polskiego czasu na amerykańskim Disney Channel. Na widzów czeka walka kaczej rodziny z Magiką. W Polsce finał pojawi się 21 września, natomiast emisja nowych odcinków ruszy już 10 września, o czym pisaliśmy w osobnym newsie.
45-minutowy finałowy odcinek będzie opowiadał o potyczce Sknerusa z Magiką. Wątek wiedźmy przewijał się w serialu od dawna, lecz dopiero teraz widz zobaczy wielkie starcie pomiędzy wiedźmą a kaczym miliarderem. Wszystko wskazuje na to, że wiedźma będzie zupełnie inaczej wyglądała niż w klasycznym serialu czy w komiksach. W odcinku powróci wiele postaci, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach serialu m.in. Robokwak, Lena czy Diodak.
Co jest dość oczywiste, The Shadow War! jest jednocześnie 24. jak i 25. odcinkiem serialu zarówno pod względem kolejności emisji jak i produkcji. Podczas powtórek odcinek będzie emitowany w dwóch częściach o osobnych tytułach - The Night of De Spell! (Noc De Czar!) i The Day of the Ducks! (Dzień kaczek!).
Gościnnie w finale wystąpi, znany z filmów Marvela, Don Cheadle, który zagra Donalda, a dokładniej jego mądrzejszy głos. Nowy głos będzie wynikiem działania modulatora Barksa stworzonego przez Diodaka. Oto jeden z wywiadów, który aktor udzielił z okazji użyczania głosu w serialu.
Pojedynek Sknerusa z Magiką był wyczekiwany przez fanów od pierwszej informacji o stworzeniu serialu. Z tego powodu wielu widzów ma spore oczekiwania wobec finału. Czy odcinek wszystkie je spełni? Tego w tym momencie nie można stwierdzić. Jednak liczymy na to, że tak się stanie, a końcowy cliffhanger zachęci wszystkich widzów do czekania na drugi sezon serialu.
Teraz nie pozostaje już nic innego, jak życzyć wam doskonałej zabawy podczas oglądania finału.

Komentarze

 1. Czyli jeśli w USA odcinek The Shadow War będzie emitowany w dwóch częściach to może znaczyć , że będzie gdzieś w internecie jako 2 odcinki????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas powtórek, a pewnie pierwsza powtórka dopiero za tydzień, dwa tygodnie.

   Usuń
 2. Aha ale jest taka możliwośc. Czyli pewnie znowu w 21 minucie zrobią czołówkę tak jak w odcinku ŁUU-u!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czołówki w środku na 100% nie będzie, to był tylko myk, który mógł zadziałać w pierwszym odcinku serialu. Teraz czołówka raczej będzie normalna na początku (w obu wersjach), natomiast w przypadku 2. części zostanie dodana w 2-częściowej wersji.

   Usuń
 3. Aha bo w pierwszej części jest w półowie. A może w odcinku THE SHADOW WAR będą dwie czołowki w np2 minucie i 22??

  OdpowiedzUsuń
 4. Co to znaczy??? cliffhanger???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o spokój. Za Wikipedią
   "zabieg fabularny, polegający na nagłym zawieszeniu akcji w sytuacji pełnej napięcia, w której główni bohaterowie znajdują się w trudnej sytuacji, nawet zagrożenia życia. "

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru