Co łączy najnowszego "Giganta" i "Wbrew naturze"?

Mogłoby się wydawać, że Wbrew naturze oraz najnowszego Giganta Poleca (Fatalna pomyłka) nic nie łączy. Jeden z nich to komiks humorystyczny głównie skierowany dla dzieci, a drugi to skierowana tylko do dorosłych seria trochę zainspirowana dziełami Orwella. Oba komiksy łączy jednak jedno nazwisko (a nawet dwa jeżeli policzymy Jacka Drewnowskiego, ale on tłumaczy wszystkie włoskie komiksy).
Jest to zasługa jednego z komiksów, specyficznie pokolorowanego Władcy mórz. Choć polskie wydanie o tym nie wspomina, komiks wydany oryginalnie w 3000. numerze Topolino, pokolorowała Mirka Andolfo. Nie jest to pierwszy komiks z jej kolorowaniem, który wyszedł w Polsce, oprócz tego pokolorowała takie komiksy jak Dracula, Moby Dick czy Należni sprawcy (z serii Doubleduck)
Ostatnio Mirka Andolfo zrezygnowała z kolorowania wybranych komiksów w Topolino , zamiast tego zaczęła tworzyć swoją własną autorską serię - Contronatura. Jak już możecie się domyślić, jest to seria znana w Polsce pod tytułem Wbrew naturze.
Historia przeznaczona dla dorosłego czytelnika rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Główną bohaterką historii jest Leslie, świnka, która zaczyna fantazjować o pewnym białym wilku. Jak się szybko okazuje nie są to fantazje, a wspomnienia z odległej przeszłości, a Leslie jest ważniejszą osobą niż mogłoby się wydawać.
Na razie w Polsce wyszły 2 z 3 tomów, 3. zarówno we Włoszech i w Polsce trafi do sprzedaży w ciągu kilku miesięcy. Osobiście komiks bardzo polecam ze względu na niezwykle ciekawą fabułę jak i jedyne w swoim rodzaju, znakomite rysunki Mirki Andolfo.

Po wydaniu trzeciego, ostatniego tomu, komiksy Disneya z Wbrew naturze będą miały jeszcze więcej wspólnego, ponieważ wariantową okładkę tomu narysuje nie kto inny jak Giorgio Cavazzano. Niestety prawdopodobnie tak samo jak w przypadku wcześniejszych tomów, w Polsce ukaże się tylko zwykła edycja komiksu, a ilustracja wykonana przez mistrza komiksów z Mikim nie pojawi się nawet w dodatkach. Powyżej prezentujemy szkic okładki.
Źródła ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Non Stop Comics, Panini, Inducks

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela