Gigant Poleca Extra 2023-04 "Letni wyskok" - dziś premiera - Reporter Goofy, Mastantuono i Guerrini

Dziś do sprzedaży trafił nowy tom Giganta Poleca Extra i podobnie jak w poprzednich latach jest to wydanie wakacyjne, opublikowane w ciut mniejszym formacie niż inne specjalne tomy. Jednak Letni wyskok, w przeciwieństwie do tomów z ubiegłych lat, jest 256-stronicowym wydaniem, które kosztuje jedynie 16,99 zł. Komiks jest także dostępny ze zniżką na Egmont.pl.   
Większa liczba stron wynika z tego, że tegoroczny wakacyjny tom jest oparty na niemieckim Lustiges Taschenbuch Sonderband: Sommer z 2021 roku i trzeba przyznać, że zawiera co najmniej parę dobrych komiksów.

Największego atrakcją tomu jest komiks, o którym kilka tygodni temu pisaliśmy na blogu, czyli rozdział doskonałej serii stworzonej przez Turconiego i Radice - Reporter Goofy. Teoretycznie można mieć obawy, że jest to komiks wyrwany ze środka serii opowiadającej o Goofym pracującym jako reporter w latach 20. XX wieku, ale pomijając początek i koniec, cykl można czytać w dowolnej kolejności. Natomiast Lato w Green Pond jest najlepiej ocenianym komiksem z serii, więc może jest to doskonały wstęp do wydania po polsku całego cyklu.

Co oczywiście nie oznacza, że reszta tomu jest nudna, znajdziecie w niej sporo wakacyjnych komiksów wydanych w ciągu ostatnich lat we Włoszech, w tym komiks o pracy Donalda i Dziobasa w gazecie Sknerusa brawurowo napisany i narysowany przez Mastantuono, czy też komiksy narysowane przez Guerriniego, Mazzarello i Fecchiego. W tomie nie ma żadnych dłuższych historii, ale patrząc na nazwiska osób odpowiedzialnych za historyjki, raczej nikt nie będzie narzekać na to wydanie. Warto dodać, że już jutro premierę będzie miał zwykły Gigant z okładką z Superkwękiem, gdzie też nie zabraknie ciekawych historyjek. A z tego co wiadomo, do niektórych prenumeratorów egzemplarze dotarły już przedpremierowo.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

 

Komentarze

  1. Kupuję! Już nie mogę się doczekać czytania!

    OdpowiedzUsuń
  2. najlepszy wakacyjny komiks ze wszystkich czterech!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen