"Pamiętniki Sknerusa McKwacza" i "Miki: Szalone przygody" jeszcze w tym roku!

Nadrabiamy newsy z paru ostatnich dni! Na Empik.com w tym tygodniu wpadły zapowiedzi Egmontu na grudzień tego roku, a wśród nich znalazły się dwa tytuły z kaczkami i myszami. Dwa zapowiadane od dawna na ten rok, ale zawsze warto czekać na oficjalną zapowiedź. Więc w tym roku także przed świętami Egmont dostarczy ciekawych disnejowskich tytułów.

Co nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem, 7 grudnia do sprzedaży trafią Pamiętniki Sknerusa McKwacza autorstwa Kariego Korhonena. 128-stronicowy tom będzie zbierał kilkanaście komiksów stworzonych przez fińskiego twórcę, które przedstawiają przygody młodego Sknerusa, zarówno w Klondike jak i w Kaczogrodzie. Więcej informacji o publikacji jest dostępnych tutaj. Komiks ukaże się w takim samym formacie jak kolekcje Barksa i Rosy, a jego cena okładkowa wyniesie 69,99 zł.

Tego samego dnia pojawi się też Miki: Szalone przygody, czyli wyczekiwana przez polskich czytelników od dobrych paru lat polska edycja komiksu Mickey's Craziest AdventuresZa stworzenie tej zwariowanej opowieści o Donaldzie i Mikim odpowiedzialni byli Nicolas Keramidas oraz  Lewis Trondheim. 48-stronicowy komiks będzie kosztował 49,99 zł. W przyszłym roku Egmont zamierza nadal wydawać komiks z Mikim od Glénatu, na razie zaplanowano wydanie albumu Cornettego i Martina.

To będą ostatnie albumy Disneya wydane w tym roku przez komiksowy dział Egmontu, w ostatnim czasie Tomasz Kołodziejczak, szef działu, zdradził, że w przyszłym roku poza kontynuacjami do sprzedaży trafią też kolekcja Cavazzano i tom z przeszłością Sknerusa oraz disnejowskie mangi.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Pozdrawiam panie Radku. Pytanie: ten album grudniowy z Mikim, takze Sknerus to jednorazowe albumy czy początki serii?Jakies przykladowe strony obu wydawnictw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak, i nie.
   Album Korhonena to na razie jednorazowa publikacja (zbiera wszystkie komiksy o przeszłości Sknerusa stworzone przez Korhonena), ale z tego co wiem, to Korhonen nadal tworzy tego typu historie.
   Natomiast Miki to kolejny album z serii od Glenatu. Keramidas i Trondheim stworzyli jeszcze jeden komiks razem, więc może się on kiedyś pojawić.

   Usuń
 2. A seria CAVAZZANO ile bedzie tomów?

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy będzie w tym roku szansa na kontynuację cyklu "Życie i czasy komiksów Disneya"?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na egmont.pl Miki ma premierę 26.10???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten tom w październiku - https://www.komiksydisneya.pl/2022/08/myszka-miki-miki-podrozuje-w-czasie.html
   W grudniu "Szalone przygody".

   Usuń
  2. Ajjj racja! mój błąd :-)
   26.10 Barks i Miki a 7.12 Miki i Sknerus Korhonena. Tyle tego ze idzie się pogubić! :-D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru