"Pamiętniki Sknerusa McKwacza" i "Miki: Szalone przygody" - oficjalne potwierdzenie zapowiedzi

Kilka dni temu informowaliśmy, że na stronie Empiku pojawi się grudniowe zapowiedzi Egmontu. Dziś te same tytuły pojawiły się na Egmont.pl, więc już ostatecznie i definitywnie możemy potwierdzić zaprezentowane tam tytuły. Oznacza to, że w ostatnim miesiącu tego roku do sprzedaży trafią dwa komiksy Disneya od Klubu Świata Komiksu.

7 grudnia swoją premierę będą miały Pamiętniki Sknerusa McKwacza autorstwa Kariego Korhonena. 128-stronicowy tom będzie zbierał kilkanaście komiksów stworzonych przez fińskiego twórcę, które przedstawiają przygody młodego Sknerusa, zarówno w Klondike jak i w Kaczogrodzie. Część z nich pojawiła się nie tak dawno w Kaczorze Donaldzie, ale teraz w końcu seria zostanie wydana w całości. Więcej informacji o publikacji jest dostępnych tutaj, tam też znajdziecie pełnych spis historyjek. Tom ukaże się w takim samym formacie jak kolekcje Barksa i Rosy, a jego cena okładkowa wyniesie 69,99 zł.


Tego samego dnia pojawi się też Miki: Szalone przygody, czyli wyczekiwana przez polskich czytelników od dobrych paru lat polska edycja komiksu Mickey's Craziest AdventuresZa stworzenie tej zwariowanej opowieści o Donaldzie i Mikim odpowiedzialni byli Nicolas Keramidas oraz  Lewis Trondheim. 48-stronicowy komiks będzie kosztował 49,99 zł. W przyszłym roku Egmont zamierza nadal wydawać komiksy z Mikim od Glénatu, na razie zaplanowano wydanie albumu Cornettego i Martina. 

Warto pamiętać, że także i w tym miesiącu Egmont szykuje wiele ciekawych pozycji dla fanów kaczek i myszy. Za parę tygodni premierę będzie miał album Miki podróżuje w czasie Dab'sa i Petrossiego, z którego przykładowe strony są dostępne tutaj, a także pojawi się kolejny tom kolekcji Barksa pełen klasycznych historii z kaczkami, do którego wnętrza możecie zajrzeć tutaj.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)