Kaczogród Carla Barksa 18 (2) "Stworki z bagien" - przykładowe strony

Pod koniec miesiąca pojawi się kolejny tom przedstawiający jedne z najstarszych komiksów Carla Barksa. W Kaczogród. Carl Barks - Stworki z bagien i inne historie z lat 1944–1945, który trafi do sprzedaży 26 października, znajdą się historie z połowy lat 40., w tym ogromna ilość klasycznych ten-pagerów z Donaldem. Dzięki uprzejmości wydawnictwa już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z wydania, a sam 248-stronicowy tom jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.  


Co zostało wspominane wyżej, album powinien szczególnie spodobać się fanom klasycznych ten-pagerów, zabawnych komiksów z Donaldem, które często były wydawane w Kaczorze Donaldzie w latach 90., ponieważ znajdzie się ich rekordowa ilość, aż 18, w tym m.in. Three Dirty Little Ducks czy Kaczor z guzem na głowie, ale nie zabraknie też długich opowieści, jak tytułowej historii, gdzie kaczki spotkają z Bagniakami oraz zabierającej w strony Jukonu, Frozen Gold. Interesującą ciekawostką zawartą w tomie będzie Dziewczyna w czerwonym kapeluszu, czyli jedyny komiks Barksa o Mikim.

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście.  Szczegółową rozpiskę komiksów znajdujących się w tomie znajdziecie tutaj. W 2023 roku prawdopodobnie tak samo jak w tym pojawią się dwa kolejne tomy prezentujące komiksy Barksa z lat 40. jak i dwa tomy z historiami Barksa z lat 60.. W październiku poza tomem kolekcji Barksa pojawi się też kolejny album z Mikim, z którego przykładowe strony są dostępne tutaj.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska  

Komentarze

 1. Kurła już 62 pln trzeba zapłacić za takie cudo ? Dopiero co były po 42 PLN, ładnie nas egmont przećwiczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wszystkich wydawnictwach książkowych podwyżki o 30-50%.

   Usuń
  2. Papier bardzo zdrożał, a po podwyżkach prądu i gazu druk jeszcze pójdzie w górę

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na egmont.pl widzę, że znowu są prawie wszystkie tomy Rosy (oprócz 5 bodajże).
  Napisałem znowu czy tom 10 już poprawiony. Zobaczymy co odpiszą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybko odpisali, że to nie dodruk i błąd nadal jest :D

   Usuń
  2. To jest błędne koło. Wielu Czytelników czeka na dodruk, przez co nakład nie schodzi, więc nie ma potrzeby dodruku. Ja akurat kupiłem od razu.

   Ciekawe czy dodruk rozwiąże sprawę, czy będzie jak z trzecim tomem Barksa, gdzie wprawdzie usunięto dodatkową płetwę, ale zniknęło też logo Disneya.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela