Gargulce i Agent Kuper powracają do komiksów!

Parę tygodni temu ogłoszono, że wydawnictwo Dynamite Entertainment, znane do tej pory głównie z komiksów z Czerwoną Sonją czy Vampirellą, kupiło od Disneya licencję na wydawanie i tworzenie komiksów z bohaterami dwóch klasycznych seriali - Darkwing Duck (Dzielny Agent Kaczor / Agent Kuper) i Gargoyles.

Pierwszy numer serii Gargoyles od Dynamite trafi do amerykańskich sklepów komiksowych 7 grudnia i już jest dostępny w przedsprzedaży (także na Atom Comics). Seria będzie opowiadać o nowych przygodach bohaterów serialu animowanego o grupie gargulców, która na Zachodzie przez wielu fanów jest uznawana za jedną z najlepszych i najdojrzalszych produkcji Disneya, a do Polski nigdy nie trafiła. Za scenariusz będzie odpowiadał sam Greg Weisman, twórca serialu, a rysownikiem komiksu został George Kambadais. Pierwszy zeszyt będzie dostępny w wielu wariantach okładkowych, więcej informacji jest dostępnych w informacji prasowej, gdzie zapowiedziano także przedruki starszych komiksów z Gargulcami.

Natomiast w przyszłym roku nakładem Dynamite ukaże się nowa seria komiksowa Darkwing Duck. Na razie nie wiadomo, o czym dokładnie będą opowiadać nowe historie, ale na pewno w jakiś sposób nawiążą do spin-offu klasycznych Kaczych opowieści opowiadającego o superbohaterze chroniącym St. Canard,. W Polsce obecnie serial jest dostępny na Disney+. Niestety za nowe historie nie będą odpowiadać Aaron Sparrow i James Silvani, twórcy gorąco przyjętej przez fanów poprzedniej serii komiksowej o Agencie Kuprze wydawanej przez Joe Books i Boom pomiędzy 2010 a 2017 rokiem. Autorzy potwierdzili to na mediach społecznościowych. Prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawi się więcej szczegółów, z samej informacji prasowej wynika tylko, że poza nowymi historiami zostanie wydany także przedruk klasycznej serii komiksowej z 1991 roku.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Dynamite

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru