Gigant Poleca 241 "W mikroświecie" - zapowiedź - futbol i Fecchi

6 grudnia do sprzedaży trafi ostatni w tym roku Gigant Poleca. 241. tom serii - W mikroświecie będzie w dużej części składał się z dwóch bardzo długich komiksów, z których dopiero w ciągu najbliższych tygodni pojawi się w całości we włoskim Topolino. A w centrum całej historii znajduje się sport uwielbiany przez Polaków i Włochów, czyli futbol.
Tom będzie kopią październikowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

Road to World Cup to historia opowiadająca o drużynie Hyzia, Dyzia i Zyzia, które bierze udział w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej. Jak można się domyślać, moment publikacji komiksu nie jest przypadkowy, bo powoli zbliżamy się do piłkarskiego mundialu. Z opowieścią Nucciego i Intiniego jest natomiast następujący problem - jest to kontynuacja niewydanego po polsku komiksu tego samego duetu Calisota Summer Cup, który opowiadał o początkach dziecięcej drużyny. Jednak biorąc pod uwagę, że obie historie zdobywają świetnie recenzje, a drugi po prostu opowiada o kolejnym etapie tej samej drużyny, oby był to mocny punkt tego Giganta.

Tom natomiast otworzy inna długa historia, w której Hyzio, Dyzio i Zyzio są głównymi bohaterami. W tym wypadku jest to komiks, w którym siostrzeńcy Donalda wpadają do mikroświata. Opinie włoskich czytelników odnośnie tej historii były różne, ale zobaczymy jak ostatecznie komiks wypadnie. Z pozostałych historii warto szczególnie zwrócić uwagę na historię narysowaną przez Fecchiego, którego ostatnio tak dużo w Gigancie nie ma, która wygląda na satyrę programu Masked Singer

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów Giganta Poleca kosztuje 96 zł. A trzeba pamiętać, że w kolejnym Gigancie, który trafi do sprzedaży już w tym tygodniu, powrócą CAP i Doubleduck, natomiast w Gigancie Extra pojawi się nowa seria o Hyziu, Dyziu i Zyziu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Kolejna piękna okładka. I dwa długie komiksy. Czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka rzeczywiście bardzo ładna, ale zważywszy na okoliczności to mogła być ona jakaś "piłkarska".

   Usuń
  2. Piłkarski będzie kolejny LTB, którego nie będzie w Polsce. Zresztą - trudno było przewidzieć miesiące do przodu, jakie będą nastroje i zainteresowanie "zimowym" Mundialem.

   Usuń
  3. Bzdurny argument, zważywszy że zainteresowanie mundialem jest zawsze ogromne. I nie ma znaczenia, czy na mundialu grają Polacy czy nie.

   Usuń
  4. Zimowym Mundialem, podkreślam. Mówimy o kraju, gdzie w przypadku braku reprezentacji Mundial mogłyby przysłonić chociażby skoki narciarskie.
   Poza tym, trzeba powiedzieć, daty Gigantów nie spasowały w kontekście Mundialu. W październiku dawać mundialowy tom? Za wcześnie. Natomiast 6 grudnia to trochę za późno.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka