Lucky Luke, Lulu i Nelson oraz Pozytywka - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Ledwie co skończył się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, ledwie co nowości tam zaprezentowane trafiły do sprzedaży, a już Egmont dostarcza kolejne nowości, w tym co najmniej jeden tytuł, na który fani czekali parę lat. Oto przykładowe strony z wybranych dzisiejszych nowości, kupicie je w dobrych księgarniach, a także na Egmont.pl.

Mowa oczywiście o  Lucky Luke na siodełku, czyli reinterpretacji serii o samotnym kowboju autorstwa Mawila, niemieckiego autora, którego parę tytułów pojawiło już się na polskim rynku. W albumie Mawila samotny kowboj natrafia na Alberta Overmana, który chce zaprezentować swoje dzieło, nowoczesny rower, na wielkim wyścigu rowerowym w San Francisco. 64-stronicowy album został wydany w twardej oprawie i cenie okładkowej 49,99 zł. 

Do sprzedaży trafi też Lulu i Nelson - Królestwo lwów, Autorką rysunków cyklu o małej dziewczynce, która darzy ogromną miłością lwy, jest Aurélie Neyret, znana z Pamiętników Wisienki, a za ze scenariusz odpowiedzialny jest duet Charlotte Girard i Jean-Marie Omont. W nowej przygodzie bohaterka przeżywa przygody w RPA, gdzie jej ojciec został aresztowany na demonstracji. Ostatnio we Francji wyszedł trzeci album serii, który pewnie po polsku wyjdzie w przyszłym roku. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu

Premierę ma piąty tom Pozytywki, komiksu autorstwa Carbone'a i Gijé o dziewczynce, która za pomocą magicznej pozytywki potrafi przenieść się do magicznej krainy, której jest obrończynią. Pióra łagodnego orła to obecnie najnowszy album cyklu, ale cały czas jest jest tworzony dalej. Tym razem bohaterka musi zdobyć trzy pióra łagodnego orła, aby móc wrócić do swojego świata.  

Dzisiaj pojawił się też Kij Wierzby, czyli 5. a zarazem najnowszy album cyklu Smerfy i Wioska Dziewczyn nawiązującego do ostatniego filmu kinowego ze Smerfami. Za komiks odpowiedzialni są  Luc Parthoens, Thierry Culliford, a także Laurent Cagniat. W nowej przygodzie bohaterki będą musiały udać się w celu poszukiwań cudownego źródła, które potrafiłoby uleczyć ranną przywódczynię wioski dziewczyn.

Do sprzedaży trafiły też dwa komiksy z linii wydawniczej Mój pierwszy komiks 5+. Niestety tutaj też widać podwyżkę ceny - mniejsze, wydawane w formacie A5 komiksy tego typu zdrożały z 24,99 na 34,99 zł. Widać to doskonale po czwartym tomie W cieniu drzew - Pierwsza wiosna. Jak można się domyślić, nowy tom rozgrywającej się w lesie serii o zwierzątkach autorstwa Dava, twórcy pracującego także nad francuskimi komiksami Disneya, opowiada o wiośnie.

Nowym tytułem dla najmłodszych czytelników jest Malinka chce się bawić, choć nie jest to de facto zupełnie nowy tytuł, ponieważ jest to to spin-off opowiadający o jednej z bohaterek cyklu Pan Borsuk i pani Lisica, który od pewnego czasu jest wydawany nakładem wydawnictwa Egmont i cieszy się sporym powodzeniem. Komiks, podobnie jak główny cykl, tworzą Luciani i Tharlet, i składa się z dwóch tomów.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka