Darkwing Duck (Agent Kuper) powróci w styczniu!

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że wydawnictwo Dynamite na przełomie tego i przyszłego roku zamierza rozpocząć wydawanie komiksów na podstawie seriali Gargoyles i Darkwing Duck. Wówczas podaliśmy wiele informacji o serii Gargoyles, ale teraz zostały podane szczegóły dotyczące cyklu o kaczym mścicielu, którego pierwszy zeszyt ma pojawić się 4 stycznia przyszłego roku.

Nową serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w bohatera broniącego miasta, stworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro. Deibert przez ostatnie lata głównie pracowała nad tytułami DC dla młodszych czytelników, ale w swoim portfolio ma także pracę przy komiksach Star Wars i serialu He-Man i władcy wszechświata, natomiast Carlo Lauro to młody włoski artysta, współpracujący m.in. z Mirką Andolfo. 

Do sieci trafiły dwie plansze autorstwa Lauro, które prezentują się naprawdę dobrze, zdecydowanie lepiej niż większość okładek pierwszego zeszytu serii, które mogły trochę zawieść czytelników, szczególnie tych pamiętających fantastycznie ilustracje otwierające numery poprzedniej serii o kaczym mścicielu autorstwa Sparrowa i Silvaniego.


W styczniu do sprzedaży od wydawnictwa Dynamite trafi też drugi numer nowej serii komiksowej Gargoyles. Wkrótce komiksy powinny pojawić się w przedsprzedaży na Atom Comics, gdzie cały czas można zamawiać pierwszy zeszyt Gargoyles.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Dynamite

Komentarze

 1. Czy może wiadomo czy w tym roku wyjdzie jeszcze jakiś gigant mamut/ mega giga?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ten Darkwing Duck będzie miał jakiś tekst? Bo na przykładowych stronach są same rysunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, po prostu czasami, jeżeli komiks jest rysowany bez dymków, a one są dopiero nakładane w postprodukcji, parę miesięcy przed premierą zdarza się przedstawiać go w takiej jeszcze nie ukończonej wersji.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka