Egmont w grudniu: Garfield, Sami i Fibi [Komiksy dla wszystkich]

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier nie zabrakło zapowiedzi Egmontu na 2023 roku, ale wcześniej do sprzedaży trafią grudniowe tytuły. Jak zwykle nie ma ich za wiele, choć trzeba przyznać, że w przypadku komiksów Disneya pojawią się dwie ciekawe premiery - Pamiętniki Sknerusa McKwacza i Miki: Szalone przygody. Natomiast oferta innych komiksów familijnych jest zaskakująco spokojna, choć na pewno fani ucieszą się z wyczekiwanej kontynuacji jednej serii.

Wszystkie grudniowe komiksy trafią do sprzedaży 7 grudnia, a wśród nich znajdzie się trzynasty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. Podczas MFKIG pojawiła się informacja, że tego typu dłuższe serie po pewnym czasie mogą być publikowane rzadziej, ale Egmont nie zamierza zrezygnować z wydawania kolejnych przygód rudego kota. W grudniowym tomie pojawią się komiksy Jima Davisa wydane pomiędzy 12 września 1999 a 2 czerwca 2001. Niestety cena serii wzrosła do 99,99 zł.

W grudniu pojawi się też czwarty tom serii Sami - Czerwone kurhany. Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadający o dzieciach, które nagle znalazły się w całkowicie opuszczonym świecie. W nowym tomie bohaterowie wracają do Fortville. Seria zdobyła wiele nagród i powinna zainteresować nie tylko najmłodszych czytelników, a recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu

Premierę będzie miał też czwarty tom innej serii młodzieżowej, która zadebiutowała na początku roku. Giganci - Célestin przedstawi czytelnikom chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Jest to kolejna część serii Lyliana i Paula Drouina, która opowiada o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata wykazujących ponadnaturalne zdolności. Łącznie cykl ma się składać z sześciu albumów.

Do sprzedaży też trafi kolejny, już ósmy album Fibi i Jednorożec. Jest to stworzona przez Danę Simpson seria pasków komiksowych opowiadająca o dziewczynce i jej przyjaciółce jednorożcu. Królowe dram jednak nie będzie zawierał przedruków pasków, lecz nową zupełnie oryginalną opowieść. Cena okładkowa 152-stronicowego tomu wyniesie 49,99 zł.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Rzadziej, co oznacza małą sprzedaż. Mam nadzieję, że wydadzą całą serię Garfielda. Mam wszystkie tomy póki co. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I z powodu tej słabej sprzedaży robią trzeci druk pierwszego tomu.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka