Myszka Miki "Miki podróżuje w czasie" - dziś premiera

Po prawie rocznej przerwie w księgarniach pojawił się kolejny ekskluzywny album z Mikim w roli głównej - Miki podróżuje w czasie Dab'sa i Petrossiego. 56-stronicowy album został wydany w formacie A4 i w twardej oprawie, a jego cena okładkowa to 49,99 zł,. Jednak ze względu na rosnące koszty, w przeciwieństwie do wydanych rok temu tomów, ma normalny grzbiecik, a nie płócienny. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl, a przykładowe strony znajdziecie tutaj.

Historia opowiadająca o temporalnych przygodach Mikiego nawiązuje do klasycznej francuskiej serii Mickey à travers les siècles. Album jest jednak samodzielnym dziełem i może być czytany bez jakiejkolwiek znajomości historii sprzed paru dekad. Dab's to francuski twórca znany z serii Nino et Rébecca, natomiast Fabrizio Petrossi od lat tworzy także standardowe komiksy Disneya, jest znany chociażby z  Bitwy o Alamo z serii Pewnego razu w Ameryce i wielu komiksów z Kaczora Donalda.

Nie jest to ostatni album oryginalnie wydany przez Glénat, który ma trafić do sprzedaży w tym roku. 7 grudnia w końcu polską premierę ma mieć  Miki: Szalone przygody Trondheima i Keramidasa, natomiast już na przyszły rok zapowiedziano Mickey et les mille Pat Jean-Luca Cornettego i Thierrego Martina. Dzisiaj natomiast nakładem Egmontu wydano także nowy tom kolekcji Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egomnt Polska

Komentarze

 1. Skoro nie ma już płótna, niech zrezygnują z tego paska z boku, bo teraz źle i głupio wygląda. Rysunki mi się nie podobają. Zobaczymy jak fabuła, bo dopiero zacząłem czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ten pasek-imitacja płótna wygląda okropnie. Może akurat zawinił kolor (niebieski) przy czerwonym czy brązowym byłony może inaczej.

   Usuń
 2. No i co do rysunków też zgoda. Ależ to jest źle narysowane... Zęby mnie bolały przy czytaniu z powodu grafik, bo akurat fabuła jest całkiem, całkiem...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!