Gigant Poleca 240 "Wielki pościg" - dziś premiera - Cavazzano, Pastrovicchio, Mastantuono

CAP, Doubleduck i Fantomen - to najciekawsze elementy nowego, 240. Giganta Poleca - Wielki pościg, który właśnie trafił do sprzedaży. Często jeden tego typu komiks mógłby sprawić, że dany tom byłby wyczekiwany przez fanów, a tutaj trzy tego typu historie znalazły się w jednym numerze. Kupicie go także na Egmont.pl.
Tom jest kopią wrześniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

W końcu po kilku latach na łamy Giganta Poleca powracają Doubleduck i CAP! Jeżeli nie obserwujecie Kaczej Agencji Informacyjnej, to patrząc na Giganty z ostatnich paru lat, mogliście myśleć, że po prostu zakończono obie serie. Nie jest to jednak prawda, tylko po prostu wszystkie komiksy z tych cykli, które były publikowane zagranicą, znajdywały się w tomach zagranicznych Gigantów, które pomijano w Polsce. Zresztą jakiś czas temu pojawił się artykuł podejmujący ten temat.

Co to oznacza? To zależy od sytuacji. W przypadku Doubleducka, cyklu o szpiegowskim alter ego Donalda, gdzie pomiędzy poszczególnymi historiami jest wiele nawiązań, redakcja w Decydującym zwarciu nieraz musiała załatać parę luk wynikających z pominięcia dwóch poprzednich komiksów w Polsce, gdzie np. wprowadzono następcę Gizma. Mimo tego komiks powinien dostarczyć wiele rozrywki. Inaczej jest w przypadku CAP, cyklu o agencji paranormalnej, gdzie nawiązań pomiędzy opowieściami jest niewiele.

Ale najpewniej najciekawiej z całego tomu wygląda się inny komiks, czyli To ja, Fantomen Marco Nucciego i Casty'ego. Marco Nucci, twórca, który w ostatnich latach zaczął tworzyć fantastyczne opowieści na łamach Topolino, jedną z nich jest historia o Kwakerfellerze, która pojawi się we wrześniowym Gigancie, połączył swe siły z Castym, scenarzystą i rysownikiem znanym z takich historii jak Świat Jutra i Fala czasu. Razem stworzyli mroczną opowieść o Mikim i Fantomenie, która podbiła serca włoskich czytelników. A jej kontynuacja, Il bianco e il nero, pojawi się już za miesiąc w świątecznym tomie.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów Giganta Poleca kosztuje 88 zł. W ciągu kolejnych tygodni pojawi się wiele ciekawych wydań,w tym wspomniany wcześniej świąteczny Gigant, a także ostatni w tym roku Gigant Poleca z dwoma długimi opowieściami o siostrzeńcach Donalda.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

  1. W Doubleducku jednej luki nie dali rady załatać - dlaczego Kay K została kryminalistką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem ten gigant był bardzo dobry a szczególnie ten o superkwęku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru