Komiksowe premiery - lipiec 2022 - Gigant Galaxy, Barks i Kajko i Kokosz

Lipiec - najcieplejszy miesiąc w roku. Ale oby nie był tak ciepły, żeby zniechęcało to do lektury komiksów. Tym bardziej że na letni okres wydawnictwa przygotowały wiele zapowiedzi, a końcówka miesiąca szczególnie interesująco będzie wyglądała dla fanów kaczych opowieści.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 19 lipca - Kaczor Donald 2022-04 - 10,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek szczegółowe informacje dotyczące kolejnego numeru Kaczora Donalda. Wiadomo jedynie, że pismo będzie liczyło 52 strony i zawierać plastikowy gadżet. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na blogu, a numer można już zamówić na Egmont.pl.
 • 22 lipca - Gigant Poleca 238: Cisza na morzu - 16,99 zł - POLECAMY!
  Przez ostatnie lata w Gigantach pojawiło się wiele komiksów o Kwantomasie, ale żaden nie był tak długi jak Dolly Paprika. W nowym rozdziale serii Marco Gervasio niej istotną rolę odegra ukochana Kwantomasa, czyli Lilly.  Nie będzie to jednak jedyny komiks ciut dłuższy od standardowych opowieści, bo pojawi się 40-stronicowa detektywistyczna opowieść o Mikim i Minnie Brivido a Beaver Gulch, a wszystko to dopełni wiele innych historyjek z kaczkami i myszami. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.  
 • 22 lipca - Gigant Poleca Extra 2022-03: Galaxy - 22,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny podcykl Giganta Poleca Extra przedstawi najciekawsze komiksy o tematyce SF z kaczkami i myszami. W pierwszym tomie znajdzie się m.in. początek Star Top, czyli komiks Bruno Enny parodiujące różne produkcje o tematyce kosmicznej, który został niezwykle ciepło przyjęty przez czytelników z Europy Zachodniej. W tomie pojawią się także komiksy o Centralnej Agencji Paranormalnej, a także całość gagowej serii Paperi nello spazio. Pełne informacji o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl
 • 27 lipca - Kaczogród. Carl Barks 17 (20): Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959–1960 - 79,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny tom kolekcji Barksa zabiera czytelnika na przełom lat 50. i 60. i choć zawiera długie historie, w tym The Money Champ o kolejnym pojedynku z Granitem Forsantem, to w większości składa się z krótszych komiksów o mniej znanych bohaterach uniwersum. Prezentują różny poziom, bo czasem były pisane przez samego Barksa, jak komiksy z Diodakiem, ale opowieści o Babci Kaczce czy historie z cyklu Z pamiętnika Daisy (scen. Bob Gregory) były tworzone do scenariuszy innych twórców. Jednak jest to jednak ciekawa odmiana od zwykłych historii Barksa. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.  
KOMIKSY DISNEYA W USA
 • 20 lipca - Disney Masters Vol 20: Donald Duck: 20,000 Leaks Under the Sea - 29,99 $ - POLECAMY!
  Drugie wydanie poświęcone Dickowi Kinneyowi i Alowi Hubbardowi, czyli dwóm amerykańskich twórcom, którzy najbardziej są znani ze stworzenia Dziobasa. W tomie znajdą się m.in. tytułowy komiks, ale też A Midsummer's Nightmare czy It's Only Money

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH  

 • 13 lipca - DC Liga Super-Pets: Wielka psota - 39,99 zł
  Komiks nawiązujący do animacji DC o zwierzętach superherosów, które wkrótce trafi do kin. 144-stronicowy komiks stworzyli Heath Corson i Bobby Timony. 
 • 13 lipca - Giganci 3: Bora i Leap - 29,99 zł
  Nowy tom serii Lyliana i Paula Drouina opowiadającej o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Tym razem głównymi bohaterami będzie kambodżańskie rodzeństwo.
 • 13 lipca - Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja 4 - 99,99 zł - POLECAMY!
  W kolejnym tomie specjalnego wydania serii Janusza Christy pojawią się albumy Szkoła latania, Wielki turniej, Na wczasach oraz Zamach na Milusia, czyli pierwsze komiksy o dzielnych wojach stworzone dla ogólnopolskich gazet. Nie zabraknie też dodatków, ciekawostek przygotowanych przez Krzysztofa Janicza, a także wstępu Sławomira W. Malinowskiego, przyjaciela Janusza Christy, dziennikarza i autora filmu dokumentalnego. 
 • 13 lipca - Kumpelki 2: I kto jest najlepszy? - 29,99 zł
  Kolejny album humorystycznej serii stworzonej przez Cazenove'a i Fenecha opowiadającej o perypetiach nastoletnich dziewczyn - Jessiki i jej przyjaciółek. Każdy tom cyklu to kilkadziesiąt stron pełnych humorystycznych gagów opowiadających o problemach nastolatek, a na kolejny czytelnicy będą musieli poczekać do listopada.
 • 13 lipca - Najwybitniejsi Naukowcy 8: Galileusz. Posłaniec gwiazd - 24,99 zł
 • 13 lipca - Najwybitniejsi Naukowcy 9: Ada Lovelace. Czarodziejka liczb - 24,99 zł
  Kolejne albumy Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Poza komiksem tomy zawierają biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka.
 • 13 lipca - Opowieści z Bukowego Lasu 3: Wyprawa po skarb - 39,99 zł - POLECAMY!
  Tym razem za nową przygodę króliczej rodziny nie jest odpowiedzialny tylko Loïc Jouannigota, ponieważ dołączył do niego Michel Plessix. Razem stworzyli komiks poruszający temat poszukiwań cennego skarbu piratów. Ostatni tom serii pojawi się już w sierpniu.
 • 13 lipca - Pan Borsuk i Pani Lisica 4: Ani chwili wytchnienia! - 39,99 zł
  Kolejny tom historii o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Seria została stworzona przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet i doczekała się animowanej adaptacji. Następny album pojawi się w Polsce w listopadzie, a Egmont zamierza też wydać w tym roku wydać spin-off cyklu.
 • 13 lipca - Smerfy 6: Kosmosmerf - 24,99 zł - POLECAMY!
  Jeden z klasycznych albumów o Smerfach stworzonych przez Peyo, które zaliczają się do klasyki humorystycznego komiksu. W 64-stronicowym tomie poza główną opowieścią pojawi się też Smerfozmieniacz pogody.
 • 13 lipca - Sisters 16: Uda się czy się nie uda? - 29,99 zł
  Wydany zaledwie parę miesięcy we Francji całkiem nowy album o przygodach Marine i Wendy.  W stworzonym przez Christophe'a Cazenove'a i Williama Maury'ego tomie na pewno nie zabraknie sporej ilości gagów związanych z życiem dwójki sióstr.
 • 13 lipca - Sixtine 2: Pies z mroku - 49,99 zł
  Drugi tom cyklu Maupomé'a i Soleilhac opowiadającego o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. W nowym tomie bohaterowie znajdują pudło pełne starych książek i filmów o duchach. Kolejny tom serii pojawi się w listopadzie.
 • 15 lipca - Piraci z Wysp Szczęśliwych 1: Podstęp Czarnego Egona- 35,00 zł
  Historia dla młodych i starszych czytelników opowiadająca o pirackich przygodach kapitan Huku i jego drużyny, którzy są prawdziwą zmorą królewskich statków. Za komiks odpowiadają Daniel Koziarski i Artur Raducha. 
 • 27 lipca - Diabełki 2: Sama radość - 49,99 zł
  Kolejny tom stworzonej przez Oliviera Dutto serii o zabawnych przygodach rodzeństwa zawiera trzy oryginalne albumy - 
  Uwaga, głupawy brat!, Sama radość! i Siostra na sprzedaż. Oznacza to, że w ramach wydania znajdzie się prawie 150 stron humorystycznych gagów.

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Yen Press, Amber, Nasza Księgarnia

Komentarze

 1. Prośba o korektę nazwiska: NIE RADUCHA, TYLKO RUDUCHA

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru