Kaczogród Carla Barksa 17 (20) "Ogromna maszyna" - przykładowe strony

Do premiery kolejnego tomu cyklu Kaczogród. Carl Barks zostały jeszcze prawie 4 tygodnie, ale dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont już dziś możemy zaprezentować z niego przykładowe strony. Dokładnie 27 lipca do sprzedaży trafi Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959–1960, w którym poza standardowymi historiami, nie zabraknie też komiksów z mniej popularnymi bohaterami. 240-stronicowy tom możecie już zamawiać na Egmont.pl z 30% zniżką. 


W wydaniu pojawią się jedynie dwie długie historie z Sknerusem, w tym The Money Champ o kolejnym pojedynku z Granitem Forsantem, a także zaledwie pięć humorystycznych ten-pagerów z Donaldem. Natomiast dużą część tomu będą stanowić krótkie historie. Część z nich jest naprawdę dobra, jak chociażby komiksy z Diodakiem pisane przez samego Barksa, ale spora część opowieści o Babci Kaczce (scen. Vic Lockman) czy historii z cyklu Z pamiętnika Daisy (scen. Bob Gregory), to bardziej ciekawostki historyczne pokazujące trochę inne części Kaczogrodu.

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście.  Szczegółową rozpiskę komiksów znajdujących się w tomie znajdziecie tutaj. W 2022 roku Egmont zamierza wydać jeszcze jeden tom kolekcji - Stworki z bagien i inne historie z lat 1944–1945, w którym pojawią się klasyczne komiksy z początku kariery Barksa. W lipcu poza Ogromną maszyną pojawi się wiele wydań kioskowych, w tym specjalny Gigant - Galaxy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska  

Komentarze

 1. Nikt nie wspomina, ze KACZOGROD podrozał o 10 złotych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to już dawno było wiadomo i każdy zainteresowany ma tego świadomość. A jeżeli nie wie to niech sobie wygoogla, nie ma o co robić dramy, bo na blogu o podwyżkach wspominano.

   Usuń
  2. Dokładnie, 2 razy było wspominane, więc nie będziemy o tym wspominać w każdym tekście. Poza tym biorąc pod uwagę obecną sytuację, pewnie nie będzie to ostatnia podwyżka.

   Usuń
 2. Niestety drożej wszystko i to bardzo. Wystarczy sobie przeliczyć i np zrezygnować z jednej/dwóch butelek coli i juz mamy "brakujące" 10 zł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar